Nozares jaunumi

Rīgas ostā apkalpots iespaidīga izmēra kravu kuģis


Rīgas ostā pagājušajā nedēļā piestāja iespaidīga izmēra – 260 metrus garš – kravas kuģis “Endurance”, lai tajā iekrautu militāro tehniku. Vairākos konteineros tiek iekrauti arī ASV militārie helikopteri.

“Rīgas universālais terminālis” attīstības direktors Atis Šulte stāsta, ka pietauvotais kuģis ir pats lielākais šāda tipa kuģis, kas apkalpots Rīgas ostā, un Rīgas ostas uzņēmumiem šis darbs ir gana liels izaicinājums. Tas saistīts ne vien ar lielo darba apjomu, bet gan arī virkni speciālo prasību, kādas jāņem vērā šādu kravu apstrādē.

“Ir prasības, kas saistītas ar kravu uzglabāšanu, kraušanas operācijām, lai tas notiktu saskaņā ar zināmiem standartiem,” klāsta Šulte.

Militāro kravu apkalpošana Rīgas ostā nav jaunums, savukārt “Rīgas universālajā terminālī” pagājušajā nedēļā apkalpotais kuģis bija jau sestais pēc kārtas. Rīgas osta jau vairākus gadus sevi ir pierādījusi kā uzticamu partneri NATO kravu nosūtīšanai.

“Rīgas osta pierādīja, ka spēj nodrošināt augsta līmeņa drošību, panākt uzticamību no sabiedrotajiem. Šādas darbības būs arvien vairāk, kas ir laba ziņa arī ostas uzņēmējiem,” pauž Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Viesturs Silenieks.

Avots: http://www.la.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.