Nozares jaunumi

Liepājas ostā astoņos mēnešos kravu apgrozījums pieaudzis par 24,4%

Liepājas ostā astoņos mēnešos kravu apgrozījums pieaudzis par 24,4% Šogad astoņos mēnešos Liepājas ostā pārkrautas 4 170 123 tonnas kravu, kas ir par 24,4% vairāk nekā pirms gada, aģentūru LETA informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

2017.gada astoņos mēnešos ostā apkalpoti 929 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 27 689 pasažieri.

Šogad augustā Liepājas ostā pārkrautas 495 524 tonnas kravu, kas ir par 50,6% vairāk nekā 2016.gada augustā. Tas saistīts gan ar graudaugu sezonas sākumu, gan lielāku aktivitāti citu segmentu kravu pārkraušanā Liepājas ostā, skaidroja Ratniece-Kadeģe.

Salīdzinot ar pagājušā gada augustu, kravu apgrozījuma pieaugums vērojams gan kokmateriālu, gan celtniecības materiālu, gan ro-ro kravu grupās, tomēr joprojām lielākā kravu grupa Liepājas ostā ir lauksaimniecības kravas, tostarp labība un labības produkti.

Beramkravas – labība un labības produkti, bagātinātās antracīta ogles, celtniecības materiāli, minerālmēsli un koksnes šķelda - augustā veidoja 69,5% no visām kravām. Ģenerālkravas veidoja 22,2%, bet lejamkravas - 8,3% no visām kravām. Kravu apgrozījuma pieaugums novērojams visās kravu pamatgrupās, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2016.gadā.

Šī gada augustā lielākais kravu apgrozījums bija stividorkompānijai "Ekers Stividors LP", kas pārkrāva 178 073 tonnas, veidojot apgrozījuma pieaugumu par 151,2% salīdzinājumā ar pagājušā gada augustu. Otrs lielākais kravu apgrozījums bija "Liepaja Bulk Terminal" – terminālis pārkrāva 118 835 tonnas, kas gan ir par 8,9% mazāk nekā pirms gada. Samazinājums saistīts ar lietavām Latgalē, kas nedaudz aizkavēja graudu piegādi, skaidroja SEZ pārstāve.

Stividorkompānija "Terrabalt", kas atbalsta "Stena Line" prāmju līnijas apkalpošanu piecas reizes nedēļā un nodrošina kravu apgrozījumu ar Centrāleiropu, šā gada augustā pārvadājusi 77 520 tonnas dažādu kravu, dubultojot kravu apjomu salīdzinājumā ar pagājušā gada augustu.

Avots: www.liepajniekiem.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

 

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.