Būtiski pieaudzis kravu pārvadājumu apmērs ar autotransportu

Būtiski pieaudzis kravu pārvadājumu apmērs ar autotransportuŠogad strauji pieaudzis kravu pārvadājumu apmērs ar autotransportu. To apmērs palielinājies par aptuveni 35%, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atklāja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Viņš norādīja, ka šogad novērots būtisks autopārvadājumu apjoma pieaugums gan no, gan uz Krieviju – par 35%.

Tāpat Augulis pavēstīja, ka pirmdien, 14.augustā, Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas Transporta darba grupā panākta papildu vienošanās par 3000 atļaujām kravu pārvadājumiem uz Krieviju.

“Tā ir laba ziņa autopārvadātājiem, kas veic kravu pārvadājumus uz un no Krievijas,” uzsvēra ministrs, norādot, ka kopējais izsniegto autopārvadājumu atļauju skaits šogad uz Krieviju pieaugs līdz septiņiem trūkstošiem. Pēc ministra vārdiem, tas esot rekordliels atļauju skaits.

Kā liecina Autotransporta direkcijas (ATD) dati, 2017.gadā Latvijas un Krievijas atļauju kvota starptautisko kravas autopārvadājumu veikšanai bija 4000 universālo atļauju un 100 000 divpusējo/tranzīta atļauju.

Avots: https://www.labdien.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.