Nozares jaunumi

Pirmajā pusgadā lidosta Rīga apkalpojusi vairāk nekā 40% Baltijas reģiona kravu

Pirmajā pusgadā lidosta Rīga apkalpojusi vairāk nekā 40% Baltijas reģiona kravuStarptautiskā lidosta Rīga 2017.gada pirmajā pusgadā ir pārliecinoši saglabājusi Baltijas valstu vadošās lidostas pozīciju, liecina apkopotie statistikas dati par lidostas darbības rezultātiem.

Gada pirmajos sešos mēnešos lidosta Rīga ir apkalpojusi jau vairāk nekā 2,7 miljonus pasažieru jeb 46% no kopējā Baltijas valstu galvaspilsētu lidostās apkalpoto pasažieru skaita. Rīgā apkalpoti arī 49% no visām aviokravām. Pasažieru skaits lidostā Rīga pirmajā pusgadā pieaudzis par 8,7%, salīdzinājumā ar 2016.gada pirmajiem sešiem mēnešiem, bet kravu apjoms – par 2,4%. Baltijas valstu galvaspilsētu lidostās kopumā pasažieru skaits 2017.gada sešos mēnešos pieaudzis par 11,7%, sasniedzot 5,9 miljonus pasažieru.

27% no gada pirmajā pusē Rīgas lidostā apkalpotajiem pasažieriem ceļoja transfērā, izmantojot Rīgu kā pārsēšanās punktu tālākajam ceļojumam uz kādu no 89 lidostas galamērķiem. Iecienītākie galamērķi 2017.gada 1.pusgadā bija Londona, Maskava un Frankfurte. Tomēr visstraujāk audzis ceļotāju skaits uz Kopenhāgenu – par 35,8%, ko veicināja aviokompānijas Scandinavian Airlines (SAS) martā atklātais jaunais tiešais reiss.

"Lidostas Rīga attīstība gada pirmajā pusē atbilst šī gada Eiropas straujajiem izaugsmes rādītājiem - pēc jaunākajiem pieejamajiem Starptautiskās Lidostu padomes (Airport Council International, ACI) datiem, pasažieru skaita pieaugums Eiropā 2017.gada pirmajos piecos mēnešos ir bijis 8,8%. Lidostas pirmā pusgada darbības rezultāti liecina par stabilu izaugsmi, kas ļauj ar pārliecību teikt, ka gadu noslēgsim ar jaunu pasažieru skaita rekordu," norāda lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

Lielākais pasažieru gaisa pārvadātājs Rīgas lidostā gada pirmajā pusē nemainīgi bija nacionālā lidsabiedrība AirBaltic, kas ar pārvadātajiem 1,4 miljoniem pasažieru ieņēma 52,6% tirgus. Otrs lielākais pārvadātājs lidostā bija Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair (16,9%), bet Ungārijas zemo cenu aviokompānija WizzAir ieņēma 8,5% tirgus.

Jau ziņots, ka šā gada vasaras lidojumu sezonā no starptautiskās lidostas Rīga būs iespējams doties uz 89 galamērķiem visā pasaulē. Lidojumus no lidostas Rīga nodrošina 17 aviokompānijas – AirBaltic, Ryanair, WizzAir, Aeroflot, SAS, Finnair, Norwegian Air Shuttle, Lufthansa, LOT Polish Airlines, Utair, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines, RusLine, Uzbekistan Airways, Belavia, Ellinair un Smartlynx Airlines.

Starptautiskā lidosta Rīga ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas Rīga ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 60, bet vasaras sezonā - uz gandrīz 90 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2016.gadā lidosta apkalpoja vairāk nekā 5,4 miljonus pasažieru – gandrīz 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

Avots: https://diena.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.