Nozares jaunumi

Latvija un Kazahstāna turpina attīstīt sadarbību transporta jomā

Transports
Transports
27. jūnijā Astanā, Kazahstānā, aizvadīta Latvijas - Kazahstānas Starpvaldību komisijas (SVK) IV sēde un abu valstu Lietišķās padomes sēde, kuru laikā tika skatīti arī būtiski transporta un elektroniskās nozares jautājumi.

Latvijas satiksmes nozari SVK un Lietišķajā padomē pārstāvēja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis, VAS „Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) viceprezidents Uģis Magonis, SM Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups. Starpvaldību komisijas sēdē augstu novērtēja Latvijas – Kazahstānas Lietišķās sadarbības padomes izveidi, par kuru tika panākta vienošanās SVK III sēdē, kas notika Rīgā. Latvijas – Kazahstānas Lietišķās sadarbības padomes Latvijas puses vadītājs U. Magonis aktīvi veicināja savstarpējā līguma noslēgšanu starp Latvijas Darba devēju konfederāciju un Kazahstānas Darba devēju konfederāciju, tādējādi veicinot abu valstu uzņēmēju ekonomisko sadarbību, kā arī sekmētu aktīvu SVK darbību.

Apmainoties ar informāciju par līdz šim veiktajiem kravu pārvadājumiem starp Kazahstānu un Latviju, puses izteica nepieciešamību palielināt kravu pārvadājumu apjomus caur Latvijas ostām un pa abu valstu un dzelzceļiem. Tāpat tika atzīta nepieciešamība sekmēt un attīstīt konteineru kravu pārvadājumus ar konteinervilcienu „Baltika Tranzīt” no Kazahstānas, Ķīnas, Afganistānas un citām Centrālāzijas valstīm caur Kazahstānu un Latviju. Panākta vienošanās, ka 2012. gada septembrī Kazahstānas pilsētā Horgosā notiks Latvijas, Kazahstānas un Ķīnas nozares ekspertu tikšanās par Eirāzijas transporta koridora tranzīta plūsmas tālāko attīstību. Ņemot vērā Latvijas transporta sistēmas priekšrocības, SM pārstāvji aicināja izmantot mūsu valsts tranzītceļus kā integrētu multimodālo koridoru Kazahstānas preču pārvadājumiem uz Eiropu. Puses vienojās izskatīt iespēju Rīgā izveidot Kazahstānas-Latvijas transporta un loģistikas centru.

Kazahstānas pārstāvji tika aicināti pabeigt nepieciešamās procedūras, lai spēkā stātos abu valstu valdību parakstītais, taču no Kazahstānas puses līdz šim neratificētais, sadarbības līgums par gaisa satiksmi starp Latviju un Kazahstānu. Puses rekomendēja abu valstu aviācijas drošības uzraudzības institūcijām izskatīt iespēju noslēgt memorandu, lai Latvijas Civilās aviācijas aģentūra (CAA) varētu sniegt savu pieredzi Kazahstānas aviācijas kontroles sistēmas sakārtošanā atbilstoši starptautiskajām un Eiropas Savienības prasībām civilās aviācijas jomā. Kazahstānas SVK pārstāvjiem tika arī prezentēts Latvijas valsts un radio televīzijas centra izstrādātais (LVRTC) elektroniskā paraksta ieviešanas projekts, kas izraisīja interesi un vēlmi ar to iepazīties padziļināti. Tikšanās laikā abu valstu pārstāvji vienojās turpināt attīstīt sadarbību informācijas tehnoloģiju jomā.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.