Nozares jaunumi

Paaugstinātie sodi mudina kravas auto šoferus pirkt vinjetes

Paaugstinātie sodi mudina kravas auto šoferus pirkt vinjetesAutoceļu lietošanas nodevas jeb vinjetes visvairāk iegādājas kravas mašīnu vadītāji no Latvijas, Lietuvas un Polijas. Visvairāk pērk tieši vienas dienas atļaujas un kopš vinješu ieviešanas 2014. gadā valsts budžetā iekasēti 56,1 miljons eiro.

Uz ceļiem šogad pārbaudīti jau vairāk kā 4 tūkstoši transportlīdzekļu, bet kopš pirmā janvāra, kad paaugstināts sods par braukšanu bez vinjetes, pārkāpēju kļuvis mazāk, skaidro Valsts policijas pārstāve Vineta Mistre.

"Atbildīgi par vinjetes iegādi ir gan vadītājs, kas vada transportlīdzekli, gan arī pārvadātājs. Un sodu paaugstināšana zināmā mērā situāciju ir pamainījusi. Un tādējādi salīdzinot ar pagājušo gadu var teikt, ka gan vadītāji, gan pārvadātāji ir kļuvuši disciplinētāki un vinjete tiek iegādāta jau biežāk," stāsta Mistre.

"Pārsvarā tomēr grēko mūsu vietējie pārvadātāji, ārzemnieki arī iepriekšējos gadus ir bijuši daudz disciplinētāki. Un tas, uz ko mēs vairāk tieši strādājām paaugstinot sodu apmēru, ir tieši vietējais pārvadātājs. Ir vēl arī pietiekami daudz vadītāju un arī pārvadātāju, kas nezina, ka vinjete ir jāiegādājas, lai pārvietotos pa galvenajiem valsts autoceļiem un atsevišķiem vietējās nozīmes ceļiem. Nu un ir ļoti daudz tādu, kas ir vienkārši aizmirsuši to izdarīt," norāda policijas pārstāve.

Autoceļu lietošanas nodeva jāpērk transportlīdzekļiem, kas smagāki par trim tonnām, kā arī kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kas smagāki par 3,5 tonnām, ja tie paredzēti kravu autopārvadājumiem un pārvietojas pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem.

Avots: http://www.lsm.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.