Nozares jaunumi

Gada piecu mēnešu laikā Rīgas ostā vairāk kravu nekā prognozēts

Gada piecu mēnešu laikā Rīgas ostā vairāk kravu nekā prognozētsRīgas brīvostas piecu mēnešu kravu apgrozījuma analīze rāda, ka salīdzinājumā ar pērno gadu kravu apgrozījums ģenerālkravu segmentā ir pieaudzis par 8,7%, beramkravu apjoms palielinājies par 4,5%, vienlaikus lejamkravu apjoms turpina samazināties, ziņo Rīgas brīvosta.

Kopā 2017.gada piecos mēnešos Rīgas ostā apstrādāts 14,9 miljoni tonnu dažādu kravu, kas ir par 4,0% mazāk nekā šajā periodā pagājušajā gadā. Neraugoties uz kravu apjomu samazinājumu, pēc ļoti veiksmīgā gada sākuma Rīgas ostas apgrozījuma rādītāji piecos mēnešos pārsniedz gada sākumā prognozētos, par rezultātiem informē pārstāvji.

Tāpat paziņots, ka 2017.gada piecos mēnešos ostā pārkrauts 9,25 miljoni tonnu beramkravu (+4,5%). Par lielāko pieaugumu šajā segmentā jāpateicas veiksmīgam gada sākumam ogļu kravu apstrādes jomā. Lai arī pēdējos divos mēnešos ogļu apgrozījums krītas, to kopapjoms piecos mēnešos, salīdzinot ar pērno gadu, ir pieaudzis par 10,4%, un no ostas ar kuģiem pavisam nosūtīts 5,5 miljons tonnu ogļu.

Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks Mārtiņš Ziemanis komentē: «Jau gada sākumā mūsu prognozes par ogļu kravu apgrozījumu bija ļoti piesardzīgas, jo to plūsmas apjoms tieši atkarīgs no Krievijas lēmumiem par kravu tranzītu caur Latvijas ostām. Šī gada piecu mēnešu rezultāti ogļu segmentā uzskatāmi rāda, cik svārstīga, nestabila un atkarīga no visdažādākajiem, tai skaitā, neprognozējamiem faktoriem ir energoresursu kravu plūsma no Krievijas. Tādēļ mums jādara viss iespējamais, lai kopā ar citiem transporta nozares spēlētājiem meklētu alternatīvas.»

Šī gada piecos mēnešos Rīgas ostā apstrādāts 2,75 miljoni tonnu ģenerālkravu, kas salīdzinājumā ar 2016.gadu, ir par 8,7% vairāk. Lielāko daļu, t.i., 67%, no Rīgas ostā apstrādātajām ģenerālkravām veido konteinerkravas.

To apgrozījums piecos mēnešos palielinājies par 13% un sasniedzis 174,6 tūkstošus TEU vienību. Rīgas ostā ar konteinerkravu pārkraušanu nodarbojas trīs stividoruzņēmumi – SIA Baltic Container terminal, SIA Rīgas Universālais termināls un SIA Rīgas centrālais termināls.

«2017.gada piecu mēnešu laikā konteinerkravu apjoms pieaudzis visos trijos konteinerkravu termināļos. Šī ir pozitīva tendence, domājot par alternatīvām kravu plūsmām, lai aizstātu sarūkošās Krievijas energorsursu – ogļu un naftas produktu kravas,» par datiem ar prieku pauž ostas pārstāvis.

Vienlaikus līdz ar lielāku prāmju skaitu Tallink līnijā ģenerālkravu segmentā par 40,3% pieaudzis arī pārkrauto ro-ro kravu daudzums. «Šāds pieaugums liecina par pieprasījumu ātrai un regulārai kravu satiksmei starp Rīgu un Skandināvijas valstīm, kā arī ļauj pozicionēt Rīgas ostu kā loģistikas centru, no kura kravas ātri un izdevīgi var nogādāt gan Baltijas valstīs, gan Skandināvijā,» šādu uzskatu pauž ostas pārstāvis.

Maijā salīdzinājumā ar iepriekšējiem mēnešiem palielinājies no ostas nosūtīto naftas produktu apjoms, skatot maija rādītājus pret aprīli, tas pieaudzis par 36,7%. Tomēr kopējais piecos mēnešos no ostas nosūtītais naftas produktu daudzums salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir būtiski samazinājies.

Ievērojams apgrozījuma kāpums šī gada sākumā ir reģistrēts pasažieru satiksmē – piecos mēnešos ostā apkalpoti 271,6 tūkstoši pasažieru. Prāmju līnijā Tallink apkalpoti 255,4 tūkstoši pasažieru, kas ir par 37,2% vairāk nekā pērngad. Kruīzu satiksmē pirmajos piecos mēnešos ostā ieradušies jau 16 kruīza kuģi. Tie uz Rīgu ir atveduši 16,2 tūkstošus kruīza tūrist, tādējādi pagājušā gada rādītājs ir pārsniegts par 65,4%.

Avots: http://bnn.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.