Nozares jaunumi

LDz tiekas ar Latvijas pašvaldību pārstāvjiem

Pārvadājumi
Pārvadājumi
Latvijas dzelzceļš (LDz) 28.jūnijā tikās ar vairāk nekā 40 Latvijas Pašvaldības savienības (LPS) pārstāvjiem un pārrunāja sadarbību kustības drošības jautājumos, neparedzētu situāciju gadījumos, kā arī daudz ko citu, lai palīdzētu labāk risināt Latvijas iedzīvotājiem būtiskus jautājums.

LDz koncerns ir viens no lielākajiem valstī – tā sastāvā ir vairāki ļoti lieli uzņēmumi, un tas strādā visā Latvijas teritorijā. Iepriekšējo gadu laikā ievērojami pieaugusi dzelzceļa kravu pārvadājumu intensitāte, ieviestas jaunas tehnoloģijas un mainījusies staciju loma. Arī pašvaldībās notikušas ievērojamas pārmaiņas – tiek būvētas dažādas sabiedriskas celtnes, notikušas izmaiņas iedzīvotāju pārvietošanās paradumos, kas nereti ir pretrunā ar dzelzceļa drošības noteikumiem. Tāpēc LDz aicināja pašvaldību pārstāvjus uz tikšanos, lai veicinātu savstarpējo dialogu un saprašanos, parādītu labos sadarbības piemērus.

LDz viceprezidents tehniskās ekspluatācijas jautājumos Ēriks Šmuksts aicināja pašvaldību vadītājus kopīgi risināt iedzīvotāju mobilitātes jautājumus – plānojot jaunus iedzīvotāju pārvietošanās maršrutus, kā arī, būvējot sabiedriskas celtnes dzelzceļa tuvumā, sadarboties ar LDz, tādējādi pasargājot iedzīvotājus no iespējamiem riskiem šķērsojot dzelzceļu. Salaspils novada domes priekšsēdētāju Raimondu Čudaru, kā arī vairākus citus pašvaldību vadītājus, interesēja iespējas uzlabot dzelzceļa pārbrauktuvju darbu, saīsinot to slēgšanas laiku. LDz galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners norādīja, ka LDz rūpīgi izvērtē katru šādu pašvaldību priekšlikumu un bieži vien arī rod risinājumu iespējami samazinot pārbrauktuvju slēgšanu, tomēr, pieaugot kravu pārvadājumu apjomiem, to ar katru gadu izdarīt ir arvien grūtāk – īpaši pārbrauktuvēs, kuras atrodas staciju teritorijās.

Tāpēc LDz kopīgi ar pašvaldībām būtu jāizskata iespējas pārcelt šādas pārbrauktuves tālāk no stacijas teritorijas, kas ievērojami samazinātu autovadītāju gaidīšanas laiku pie pārbrauktuves. „Tomēr vienmēr vislabākais un drošākais risinājums ir divu līmeņu dzelzceļa šķērsojums,” piebilst Dainis Zvaners. Daugavpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Arvīds Kucins augsti novērtēja LDz darbu novēršot avārijas sekas šī gada 8.janvārī Naujenes pagastā notikušajā dzelzceļa negadījumā, kad no sliedēm noskrēja 17 vagoni ar toksiskām vielām, un aicināja ciešāk sadarboties pašvaldībām, glābšanas dienestiem un dzelzceļam, lai ārkārtas situācijās visi dienesti varētu sekmīgāk reaģēt.

Ārkārtējo situāciju un atjaunošanas līdzekļu daļas vadītājs Aivars Straume norādīja, ka LDz pievērš īpašu vērību drošības jautājumiem, gan apmācot savus darbiniekus, gan investējot nepieciešamajās tehnoloģijās, tomēr LDz vēlas vēl ciešāk sadarboties ar pašvaldībām. „Mēs vēlētos, lai LDz pārstāvis piedalītos pašvaldību organizētajās civilās aizsardzības komisiju sanāksmēs – tā mēs varētu labāk pārzināt tās problēmas, kuras varētu rasties kādu neparedzētu apstākļu gadījumā un ātrāk tās novērst,” uzsver A.Straume.

LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis izteica gandarījumu par līdzšinējo LDz un pašvaldību sadarbību un aicināja to turpināt tikpat sekmīgi. Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

Avots: www.ldz.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.