Nozares jaunumi

Uzsākta kravu skenēšana robežšķēršošanas vietā Terehova

Uzsākta kravu skenēšana robežšķēršošanas vietā TerehovaUzsākta kravu skenēšana robežšķērsošanas vietā (RŠV) Terehova*, kur VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izbūvējuši kravu kontroles rentgena iekārtu.

VNĪ informē, ka Terehova ir lielākā uz autoceļiem esošā robežšķērsošanas vieta ar Krievijas Federāciju. Saskaņā ar Valsts robežsardzes sniegtajiem datiem, 2016.gadā caur RŠV Terehova iebrauca un izbrauca 478 709 transportlīdzekļi.

VNĪ izbūvētā kravu kontroles rentgena iekārta palīdzēs kontroles dienestiem cīņā ar kontrabandu. Kopējās kravu kontroles rentgena iekārtas izmaksas Terehova sastādīja vairāk nekā 2,25 miljonus eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

VNĪ ziņo, ka ņemot vērā Terehova (virziens uz Maskavu) svarīgumu un esošās infrastruktūras lielo nolietojumu, 2018.-2019.gadā plānots turpināt šīs robežšķērsošanas vietas modernizāciju. Jau 2017.gada 11.aprīlī VNĪ noslēdza līgumu ar SIA Rem Pro par būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību Terehova modernizācijas darbu posmam.

Līdz gada beigām plānots izstrādāt būvprojektu un kopā ar projekta pieteikumu iesniegt Eiropas Komisijā (EK) izskatīšanai, lai piesaistītu nepieciešamos finanšu līdzekļus no Eiropas kaimiņattiecību instrumenta Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam.

Projekta 1.posmā plānots izbūvēt jaunu muitas kontroles ēku transportlīdzekļu padziļinātai kontrolei, pārbūvēt esošos kontroles paviljonus un nojumes, veikt daļēju inženiertehnisko komunikāciju pārbūvi un asfalta seguma nomaiņu. Plānots, ka kopējās 1.modernizācijas etapa izmaksas sastādīs ap 4,7 miljonus eiro bez PVN un būvdarbus plānots realizēt 2019.-2020.gadā, ja EK atbalstīs iesniegto projekta pieteikumu, norāda VNĪ.

Terehova ir skrajciems Zilupes novada Zaļesjes pagastā, Latvijas austrumu pierobežā. Izvietojies pagasta austrumos, pie pašas Krievijas robežas, 5,7 km attālumā no pagasta centra Zaļesjes, 6,9 km — no novada centra Zilupes un 307 km — no Rīgas. Ciemā atrodas robežkontroles punkts Terehova.

Avots: http://bnn.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.