Nozares jaunumi

Kravu apgrozījuma rādītāji demonstrē stabilu Rīgas ostas darbību

Kravu apgrozījuma rādītāji demonstrē stabilu Rīgas ostas darbībuŠī gada pirmo četru mēnešu kravu apgrozījuma rādītāji Rīgas ostā saglabājas pagājušā gada līmenī un demonstrē ostas darbības stabilitāti, kā arī daudzfunkcionālas ostas priekšrocības. Kopā šī gada četros mēnešos caur Rīgas ostu nosūtīts 12,2 miljoni tonnu kravu. Kaut arī salīdzinājumā ar pagājušo gadu ievērojami ir krities pārkrauto lejamkravu apjoms, to pilnībā ir spējis kompensēt strauji augošais beramkravu un ģenerālkravu daudzums.

Gada pirmo četru mēnešu laikā ostā pārkrauts 7,7 miljoni tonnu beramkravu, kas ir par 10,6% vairāk nekā pagājušajā gadā. Šajā segmentā lielākais kāpums reģistrēts oglēm, kuru apgrozījums palielinājies par 16,1% un labības produktiem, kuru pārkraušanas apjoms palielinājies par 10,6%. Starp pārējiem beramkravu veidiem pieaugums reģistrēts metālu grupas produktu, koka šķeldas, zāģmateriālu, kūdras un akmens šķembu kravām.

Lielākais kāpums salīdzinājumā ar 2016. gadu vērojams ģenerālkravu segmentā - četros mēnešos ostā apstrādāts 2,2 miljoni tonnu ģenerālkravu, kas salīdzinājumā ar 2016. gada attiecīgo periodu ir par 12,2% vairāk. Pieaugums galvenokārt saistāms ar konteinerkravu apjoma palielināšanos – gada pirmajos četros mēnešos caur ostu nosūtīts 142,7 tūkstoši TEU vienību konteineru, kas ir par 15,2% vairāk nekā pērn. Pozitīvi kravu pieauguma rādītāji bijuši visiem trim ostas konteineru stividoriem - SIA „Baltic Container terminal”, SIA „Rīgas Universālais termināls” un SIA “Rīgas centrālais termināls”. Ģenerālkravu segmentā palielinājies daudzums arī pārkrautajām ro-ro kravām un metāla izstrādājumiem.

Rīgas ostā gada pirmie četri mēneši bija īpaši veiksmīgi pasažieru pārvadājumu jomā - apkalpoto pasažieru skaits salīdzinājumā ar 2016. gadu pieaudzis par 35,7%, sasniedzot 198 tūkstošus. Pasažieru skaita pieaugumu veicinājusi gan Tallink līnijas aktīvā darbība, gan fakts, ka vasaras kruīzu sezona Rīgas ostā šogad sākās jau aprīlī. Aprīļa mēnesī ostā ienāca pirmie divi kruīza kuģi un šogad ostā apkalpoti jau 2,3 tūkstoši kruīzu pasažieru, kas ir par 57,8% vairāk nekā pērngad.

Avots: http://rop.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.