Nozares jaunumi

Lidosta "Rīga" pirmajā pusgadā apkalpojusi par 194,7% vairāk kravu nekā pērn

Lidosta
Lidosta
Starptautiskā lidosta "Rīga" pirmajā pusgadā apkalpojusi 17 416 tonnas kravu, kas ir par 194,7% vairāk nekā pērn šajā pašā laika posmā, liecina lidostas informācija.

Iepriekš vidēji mēnesī lidosta apkalpoja 1000 tonnas kravu. Apkalpoto kravu apjoms galvenokārt pieaudzis, jo aprīļa sākumā no Rīgas lidostas kravu pārvadājumus sāka divas ASV kompānijas "Kalitta Air" un "National Air Cargo". "Ņemot vērā, ka ātra kravu apkalpošana un nogādāšana galamērķī ir ļoti būtiska, lidostā "Rīga" šim nolūkam ir radītas jau 11 jaunas darbavietas.

Attīstoties kravu pārvadājumiem, ieguvēja ir ne tikai lidosta, bet Latvijas ekonomika kopumā," norāda starptautiskās lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse. Kā ziņots, ņemot vērā veiksmīgos izmēģinājuma kravu pārvadājumos no Afganistānas uz Rīgas lidostu, tos plānots turpināt ar regulāru intensitāti, tiekoties ar satiksmes ministru Aivi Roni, jūnijā atzina ASV Transporta virspavēlniecības komandieris ģenerālis Viljams Freizers. Kravu pārvadājumi uz Afganistānu caur Latviju tika sākti 2009.gadā, un līdz šim uz Afganistānu nosūtītas kravas vairāk nekā 47 000 TEU apmērā. 2012.gada maijā uzsākti arī kravu pārvadājumi pretējā virzienā - no Afganistānas caur Rīgas lidostu.

Avots: www.balticexport.com

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.