Nozares jaunumi

LDz pirmajā pusgadā pārvadājis par 10,8% kravu vairāk nekā pērn

Dzelzceļš
Dzelzceļš
Šī gada pirmajā pusgadā "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) pārvadājis 33,5 miljonus tonnu kravu, kas ir par 10,8% vairāk nekā analogā laika posmā pērn, trešdien preses konferencē informēja uzņēmuma prezidents prezidents Uģis Magonis.

Pērn šajā periodā LDz pārvadāja 29,88 miljonus tonnu. Magonis skaidroja, ka pirmajos četros mēnešos turpinājies ļoti straujš kravu apjomu pieaugums un mēnesī pārvadāti vairāk nekā seši miljoni tonnu kravu, kas bijis rekords, jo pērn mēnesī pārsniegts piecu miljonu tonnu rekords. Ja šāds kravu pieauguma temps turpinātos, LDz varētu šogad pārvadāt pat līdz 70 miljoniem tonnu.

Tomēr Magonis bija piesardzīgs šī gada prognozēs, gan piebilstot, ka, ja nenotiks kāda kataklizma, šogad plānots pārspēt gan kravu pārvadājumu apjomu, gan finanšu rezultātu rekordus. Pērn LDz pārvadāja 59,38 miljonus tonnu. Pērn LDz koncerna tīrā peļņa bija 19 miljonu latu, bet neto apgrozījums - 318,8 miljoni latu. Mātesuzņēmuma - VAS "Latvijas Dzelzceļš" - neto apgrozījums bija 147,6 miljoni latu, savukārt peļņa - 6,16 miljoni latu. 2010.gadā LDz koncerna neto apgrozījums bija 257 miljoni latu, savukārt gadu iepriekš - 284 miljoni latu.

Lielākie projekti, kurus LDz realizējis, ir vilcienu kustības vadības sistēmu modernizācija par 18,29 miljoniem latu, tranzītkoridora "Austrumi-Rietumi" modernizācija par 11,04 miljoniem latu, kā arī kapitālā remonta veikšana 21,4 kilometru garumā par 2,52 miljoniem latu. Koncerns "Latvijas Dzelzceļš" sastāv no valdošā uzņēmuma VAS "Latvijas Dzelzceļš" un piecām meitassabiedrībām - AS "LatRailNet", kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA "LDz Cargo", kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA "LDz Infrastruktūra", ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA "LDz Ritošā sastāva serviss", kā arī apsardzes uzņēmuma SIA "LDz Apsardze".

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.