Igaunijā gatavo ceļa nodevu kravas mašīnām, kas valstij ienestu 17 miljonus eiroPar kravas automašīnām, kas smagākas par 3,5 tonnām, no 2018.gada Igaunijā būtu jāmaksā kravas transporta ceļu nodeva, tā priekšlikumā iecerējusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, plānojot, ka maksājuma ieviešana valsts kasi gadā papildinātu ar aptuveni 17 miljoniem eiro.

 Kā paredz Igaunijas ekonomikas un infrastruktūras ministres Kadri Simsones (Kadri Simson) šonedēļ izklāstītie priekšlikumi, gada ceļu nodeva transportlīdzekļiem ar masu no 3,5 līdz 12 tonnām būtu 500 eiro, bet smagākiem spēkratiem vidēji 1 000 gadā.

Dienas nodevas apmērs savukārt būtu robežās no deviņiem līdz divpadsmit eiro.

Iecerēts, ka maksājumus pārbaudītu Policijas un robežsardzes pārvalde, kā arī Nodokļu un muitas pārvalde.

Nodeva netiktu attiecināta uz Igaunijas militāro transportu, glābējiem, pašvaldību, fondu un nevalstisko organizāciju smagajiem transportlīdzekļiem.

Avots: http://www.bnn.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.