«LDz Cargo» divos mēnešos pārvadā par 5,9% vairāk kravu

«LDz Cargo» divos mēnešos pārvadā par 5,9% vairāk kravu

Latvijas dzelzceļa kompānijas «Latvijas dzelzceļš» (LDz) meitasuzņēmums «LDz Cargo», kas nodarbojas ar kravu pārvadāšanu pa dzelzceļu, šogad pirmajos divos mēnešos pārvadāja 9,264 miljonus tonnu kravu, kas ir par 5,9% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, liecina kompānijas publiskotā informācija.

 Tostarp šogad februārī «LDz Cargo» pārvadāja 4,432 miljonus tonnu kravu, kas ir par 7,3% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī.

Visvairāk uzņēmums 2017.gada pirmajos divos mēnešos pārvadājis importa kravas - 8,264 miljonus tonnu, kas ir par 5,7% vairāk nekā pirms gada, tostarp caur pieostas stacijām pārvadāti 7,668 miljoni tonnu kravu, kas ir par 7,3% vairāk nekā pērn pirmajos divos mēnešos.

Savukārt eksporta pārvadājumi šogad pirmajos divos mēnešos veidoja 257 000 tonnu, kas ir par 37,8% mazāk, tostarp caur pieostas stacijām pārvadāti 185 000 tonnu eksporta kravu, kas ir par 0,5% mazāk nekā pērn attiecīgajā laikā.

Sauszemes tranzītā šogad pirmajos divos mēnešos «LDz Cargo» pārvadājis 540 000 tonnu, kas ir pieaugums par 68,2%, bet iekšzemes pārvadājumos - 203 000 tonnu kravu, kas ir par 4,6% vairāk salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgajā laika periodā pārvadāto iekšzemes pārvadājumu apmēru.

Pērn pirmajos divos mēnešos «LDz Cargo» pārvadāja 8,749 miljonus tonnu kravu, bet gadā kopumā - 47,819 miljonus tonnu, kas ir par 14,1% mazāk nekā 2015.gadā.

«LDz Cargo» ir lielākais dzelzceļa kravu pārvadātājs Baltijas valstīs. LDz, kas pieder valstij, ir vienīgais «LDz Cargo» īpašnieks. «LDz Cargo» tika izveidots dzelzceļa kompānijas reorganizācijā un atbild par kravu pārvadājumiem.

Avots: http://financenet.tvnet.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi