Nozares jaunumi

Liepājas osta 2017. gadu iesākusi ar pieaugošu kravu apgrozījumuŠā gada janvārī

Liepājas osta 2017. gadu iesākusi ar pieaugošu kravu apgrozījumuŠā gada janvārī Liepājas ostā pārkrautas 586 894,10 tonnas dažādu kravu, kas ir par 22,8% vairāk nekā 2016. gada janvārī (477 819,93 t) un par 10% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi - 2016. gada decembri (528 057,97 t). Liepājas ostā turpina dominēt beramkravas, kas veidoja 81% no kopējā kravu apgrozījuma. Ģenerālkravu īpatsvars 2017. gada janvārī Liepājas ostā bija 15%, bet lejamkravu 4%.

2017. gada janvārī Liepājas ostā galvenā kravu grupa beramkravu segmentā bija labība un labības produkti – 49%. Kopumā janvārī ostas termināli pārkrāvuši 476,3 tūkst. tonnas kviešu, miežu, saulespuķu sēklu, kukurūzu un citu graudaugu.

Pēdējos mēnešos palielinājies bagātināto antracīta ogļu īpatsvars gan kopējā kravu apgrozījumā, gan beramkravu segmentā. Bagātinātās antracīta ogles janvārī veidoja 19% no kopējā kravu apgrozījuma. LSEZ SIA “Ekers Stividors LP” komercdirektors Igors Matvejevs atzīst, ka bagātinātās antracīta ogles ir salīdzinoši jauns kravu veids, ko stividorkompānija piesaistīja pagājušā gada pavasarī. 

“Sākotnēji pārkrāvām nelielas partijas, jo bija svarīgi pašiem saprast ko un kā darīt, kā organizēt dzelzceļa vagonu plūsmu, kādi pasākumi būtu nepieciešami, lai līdz minimumam samazinātu ietekmi uz vidi. Lai arī pārkraujam bagātinātās antracīta ogles, sauktas arī par “sorta” oglēm, kas praktiski neput, tomēr jārēķinās gan ar blakus esošajiem termināliem, kas pārkrauj graudaugus un nodrošina pasažieru pārvadājumus, gan ar iedzīvotājiem un dzīvojamo māju tuvumu. Tas bija zināms izaicinājums un pārbaudījums, ko esam izturējuši,” skaidro Igors Matvejevs.

LSEZ SIA “Ekers Stividors LP” ir noslēdzis vairākus līgumus ar kravu īpašniekiem un plānots, ka ogļu kravas būs arī turpmāk. Šajās dienās handysize klases kuģī “Great Fluency” tiek krautas ogles no Krievijas, kas tiks vestas uz Indiju. Šobrīd termināla kapacitāte ir 18 tūkst. tonnas diennaktī, bet jau tuvākā mēneša laikā tiks iegādāti un uzstādi jauni, jaudīgi kausi, kas varētu diennaktī pārkrauto ogļu daudzumu palielināt līdz 20 tūkst. tonnu.

Beramkravu segmentā joprojām stabils ir celtniecības materiālu un koksnes šķeldas kravu apgrozījums. Ģenerālkravu grupā dominē ro-ro kravas un kokmateriāli. Līdz ar prāmju kustības intensitātes palielināšanu uz Centrāleiropu maršrutā Liepāja – Travemunde (Vācija), pieaugums novērojams ro-ro kravu apgrozījumā 55 944,88 tonnas jeb +17,4%, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi.

Lejamkravu grupā šā gada janvārī pārkrauts 25,2 tūkst. tonnu jeb 4% no visām kravām. Janvārī apkalpoti 120 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 2209 pasažieri.

No ostas stividorkompānijām 2017. gada janvārī lielākais kravu apgrozījums bija LSEZ SIA “Liepaja Bulk Terminal”- 222 140,34 tonnas jeb +13,5% un LSEZ SIA “Ekers Stividors LP” 189 471,90 tonnas jeb +78,7%.

Avots: http://liepaja-sez.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.