Nozares jaunumi

Pērn Ventspils ostā ienāca 1291 tirdzniecības kuģis

Pērn Ventspils ostā ienāca 1291 tirdzniecības kuģisAizvadītā gada laikā Ventspils ostā lielie tirdzniecības kuģi ienāca 1291 reizi. 448 bijuši tankkuģi, bet 843 – sauskravas kuģi. 439 reizes gadā Ventspils ostu apmeklējuši prāmji, bet vienu reizi Ventspilī ienāca kruīza kuģis.

 Kuģu satiksmes organizēšana ostā ir viena no galvenajām Ventspils brīvostas pārvaldes funkcijām. Pēc Ventspils ostas padziļināšanas kuģu skaits ostā pakāpeniski samazinājies, jo Ventspils osta ir piemērota lielākajiem kuģiem, kādi var ienākt Baltijas jūrā. Kravu īpašniekiem ekonomiski izdevīgāk ir fraktēt lielāku kuģi nevis vairākus mazus. Tomēr vienlaikus tas nebūt nenozīmē, ka ostā ir mazāk darba – lielu kuģu ievešanai nepieciešams augsti profesionāls brīvostas pārvaldes loču darbs un liela uzmanība jāpievērš kuģu ceļu dziļuma nodrošināšanai.

2016.gada laikā ostā ienāca 1291 lielais tirdzniecības kuģis. No tiem 448 bijuši tankkuģi, bet 843 – sauskravas kuģi. Pie sauskravas kuģiem tiek pieskaitīti arī prāmji. Prāmji, kas apkalpo līniju “Ventspils – Nīneshamne”, Ventspilī ienākuši 394 reizes, kas ir par 47 ostas apmeklējumiem vairāk nekā 2015.gadā. Līnijas “Ventspils-Trāveminde” prāmji Ventspils ostā ienākuši 45 reizes. Tā kā 2017.gadā prāmju satiksme ar Zviedriju palielinās un no Ventspils uz Nīneshamni prāmji dosies 12 reizes nedēļā, un atvērsies jauna kravas prāmju līnija ar Beļģiju un Lielbritāniju, prāmjus Ventspils ostā redzēsim vēl vairāk.

Lai gan Ventspils nav tipiska kruīza kuģu piestāšanas vieta, arī 2016.gadā kruīzu organizatori nav braukuši garām Ventspilij un rudenī Ventspilī ienāca kruīza kuģis Saga Sapphire ar 667 pasažieriem un 434 apkalpes locekļiem. Tas ir pēdējos gados lielākais tūristu skaits, ko pie mums atvedis kāds kruīza kuģis. Saga Sapphire plāno Ventspili apmeklēt arī 2017.gadā.

Avots: http://www.portofventspils.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.