2016.gadā Ventspils ostā sasniegti jauni prāmju satiksmes rekordi

2016.gadā Ventspils ostā sasniegti jauni prāmju satiksmes rekordiAr katru gadu palielinās prāmju satiksmes intensitāte Ventspils ostā. 2016.gadā sasniegti jauni ar prāmjiem pārvadāto kravu (Ro-Ro) un pasažieru rekordapjomi. Prāmju pasažieru skaits salīdzinājumā ar 2015.gadu palielinājies par 9%, bet kravu – par 13%.

2016.gadā prāmju līnijas Ventspils ostā uz Zviedriju un Vāciju izmantojuši 179 967 cilvēki, kas ir lielākais prāmju pasažieru skaits Ventspils ostas vēsturē viena gada laikā un par 9% pārsniedz 2015.gada rādītājus. Prāmju līnijas aktīvi izmanto arī dažādu preču eksportam un importam. Šo kravu apjoms gada laikā pārsniedzis 2 miljonus tonnu, kas ir par 13% vairāk nekā gadu iepriekš un lielākais Ro-Ro kravu apjoms Ventspils ostas vēsturē.

2016.gadā prāmju satiksmi Ventspils ostā līnijās “Ventspils - Nīneshamne” un “Ventspils- Trāveminde” organizēja prāmju operators Stena Line. Jau ziņots, ka ar 2017.gadu Stena Line nolēmis Ventspili pozicionēt kā vārtus uz Skandināviju un palielināt reisu skaitu starp Ventspili un Nīneshamni līdz 24 reisiem nedēļā (12 reisi virzienā no Ventspils uz Zviedriju). Vienlaikus Vācijas līnija no Ventspils pārcelta uz Liepājas ostu, bet Zviedrijas līnija no Liepājas – uz Ventspili. Savukārt, lai nodrošinātu kravu eksportu Rietumeiropas virzienā, Ventspils ostā ar 2017.gadu darbu sāk jauns prāmju operators – Swedish Orient Line – atverot kravas prāmju līniju uz Beļģiju un Lielbritāniju.

Ventspils brīvostas pārvalde universālo termināli, kas varētu apkalpot arī Ro-Ro kravas, uzbūvēja 2000.gadā, sākot darbu pie ostas kravu diversifikācijas, lai mazinātu atkarību no tradicionāli ostā visvairāk pārvadātajām beramkravām un lejamkravām. Ventspils brīvostas pārvalde izbūvēja prāmju piestātnes, kraujlaukumus un termināļu ēkas kravas un pasažieru apkalpošanai, kas pavēra iespēju Ventspilī attīstīt prāmju satiksmi. Prāmju satiksme Ventspils ostā ir svarīga ne vien kravu dažādošanai un jaunu transporta koridoru piedāvāšanai, tostarp Ķīnas sadarbības partneriem, bet pirmkārt eksportspējīgas ražošanas attīstībai Ventspilī, kas ir viens no Ventspils brīvostas darbības mērķiem.

Avots: http://www.portofventspils.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.