Nozares jaunumi

LDz sāk sarunas par kravu piegādi no Šeņžeņas uz Latviju

LDz sāk sarunas par kravu piegādi no Šeņžeņas uz LatvijuSIA “LDz Loģistika” uzsākusi sarunas ar Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomi Šeņžeņā par konteinervilciena Šeņžeņa-Rīga-Šeņžeņa maršruta izveidi.

 Pēc veiksmīgi organizētā testa konteinervilciena reisa no Yiwu pilsētas līdz Rīgai, kā arī vairākiem jaunnodibinātiem kontaktiem ar Ķīnas partneriem, VAS “Latvijas dzelzceļš” meitas uzņēmums SIA “LDz Loģistika” uzsākusi sarunas par kravu piegādi uz Latviju.

“Latvija ir iezīmēta starptautisko Āzijas-Eiropas pārvadājumu kartē, tāpēc varam uzskatīt, ka “lokomotīve ir iekustināta mūsu virzienā””, tā pēc tikšanās Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomes pārstāvjiem atzina “LDz Loģistika” vadītājs Verners Lūsis. “Šobrīd ir ļoti būtiski, lai visi pārvadājumos iesaistītie uzņēmumi spētu efektīvi sadarboties – gan mūsu partneri citās valstīs, gan Latvijā strādājoši termināļi. Šobrīd ir sācies ļoti aktīvs darbs pie jaunu vilcienu maršrutu organizēšanas, un “LDz Loģistika” aicinās iesaistīties tirgus dalībniekus nozares attīstībā,” iedrošina V.Lūsis.

Savukārt Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomes Šeņžeņā direktora vietnieks Guo Žings Vei (Guo JingWei) apliecināja interesi sadarboties un piedāvāja konteinervilciena maršrutā iekļaut arī citas Ķīnas pilsētas, kas ļautu paplašināt kravu bāzi, kā arī piedāvāt kravas, kas atpakaļceļā varētu tikt nogādātas no Latvijas uz Šeņžeņu, tādējādi samazinot pārvadājuma izmaksas. Puses vienojās turpināt darbu pie konteinerkravu apjomu plānošanas, kā arī atrisināt savstarpējo norēķinu jautājumus, kas saistīti ar norēķiniem Ķīnas valūtā.

LDz aicina Latvijas tranzīta nozares uzņēmumus, kā arī preču ražotājus iesaistīties pārvadājumu organizēšanā uz un no Ķīnas, lai kopīgi sadarbojoties un apmainoties ar informāciju sekmētu jauno pārvadājumu maršrutu izstrādi no Ķīnas.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Avots: http://www.ldz.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.