Nozares jaunumi

Lidostā «Rīga» tiks atvērts veterinārais robežkontroles punkts

Lidosta
Lidosta
Šodien starptautiskajā lidostā «Rīga» darbu sāk Eiropas Komisijas atzīts Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) robežkontroles punkts, kurā diennakts režīmā veiks importa un tranzīta kravu kontroli, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja PVD pārstāvji.

Pēc PVD aplēsēm, visbiežāk inspektoriem jaunajā kontroles punktā nāksies kontrolēt no trešajām valstīm Eiropas Savienībā ar gaisa transportu ievestos fasētus saldētos dzīvnieku izcelsmes produktus. Tomēr lielākais kravu apjoms sākotnēji būs no Eiropas Savienības teritorijas izvedamās pārtikas kravas, kas paredzētas NATO karaspēkam Afganistānā.

«Veterinārā robežkontroles punkta izveide lidostā ir ļoti nepieciešama ne tikai iedzīvotājiem, kuri varēs būt droši, ka no trešajām valstīm ar gaisa satiksmi sūtītās pārtikas preces ir pārbaudītas un drošas, bet arī Latvijai kopumā. Veterinārās kontroles nodrošināšana Latvijai un Eiropas Savienībai stratēģiski svarīgajā vietā - lidostā - veicinās starptautisko tirdzniecību, vienlaikus stiprinot arī valsts ekonomisko izaugsmi,» norādīja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā 2004.gadā tuvākie veterinārie robežkontroles punkti bija Viļņas un Helsinku lidostās, bet lidostā «Rīga» PVD kontrolēja tikai sūtījumus ar augu izcelsmes produktiem, pārtikas precēm, kas nebija dzīvnieku izcelsmes, kā arī nepārtikas preces.

Avots: www.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.