Nozares jaunumi

Baltkrieviju mudina veicināt Eirāzijas kravu tranzītu uz Latvijas ostām

Baltkrieviju mudina veicināt Eirāzijas kravu tranzītu uz Latvijas ostāmLatvijas trīs lielās ostas un Eiropas, tostarp Skandināvijas, ostas saista labi attīstīts maršrutu tīkls un labi attīstītā loģistikas un distribūcijas sistēma var nodrošināt Lielajā akmenī saražoto preču piegādi klientiem Ziemeļeiropā 24 līdz 48 stundu laikā, vizītes laikā Baltkrievijā uzsvēris satiksmes ministrs Uldis Augulis.

 Lai stiprinātu valstu sadarbību tranzīta un loģistikas jomā, satiksmes ministrs no 3. līdz 5.oktobrim darba vizītē apmeklēja Minsku. Tās laikā notika tikšanās gan ar Baltkrievijas valdības pārstāvjiem, gan uzņēmējiem.

Tāpat ministrs Baltkrievijas transporta nedēļas ietvaros apmeklēja Starptautisko transporta izstādi un uzstājās starptautiskajā konferencē Ķīnas – Baltkrievijas industriālā parka Lielais akmens loma Baltkrievijas transporta, loģistikas sistēmas attīstībā, portālu BNN informē Satiksmes ministrija.

Minskā Augulis tikās ar Baltkrievijas-Ķīnas industriālā parka Lielais akmens administrācijas vadību un Baltkrievijas-Ķīnas Industriālā parka attīstības kompānijas vadību. Ministrs piedāvāja izmantot Latvijas ostas, kā arī izmanot Latvijas tranzīta koridoru, lai kravas no Lielā akmens nogādātu Ziemeļeiropā. Augulis norādīja, ka Latvijas trīs lielās ostas un Eiropas, tostarp Skandināvijas, ostas saista labi attīstīts maršrutu tīkls un labi attīstītā loģistikas un distribūcijas sistēma var nodrošināt Lielajā akmenī saražoto preču piegādi klientiem Ziemeļeiropā 24 līdz 48 stundu laikā un izteica priekšlikumu ražot gala produktu Latvijas SEZ, tādējādi ražojumiem iegūstot iespēju iekļūt Eiropas Savienības (ES) tirgū.

Baltkrievijas transporta nedēļas pasākumā Augulis ar uzrunu atklāja Starptautisko transporta izstādi. Pēc izstādes apskates satiksmes ministrs tikās ar Baltkrievijas transporta un komunikāciju ministru Anatoliju Sivaku. Amatpersonas pārrunāja aktuālos sadarbības jautājumus tranzīta un loģistikas nozarē, kā arī vienojās par Starpvaldību komisijas sēdes sasaukšanu līdz šī gada beigām.

Tāpat Augulis ar uzrunu piedalījās starptautiskajā konferencē Ķīnas – Baltkrievijas industriālā parka Lielais akmens loma Baltkrievijas transporta, loģistikas sistēmas attīstībā. Savā uzrunā ministrs akcentēja iespējamos risinājumus transporta un loģistikas jomā, nodrošinot Latvijas sadarbību ar industriālo parku Lielais akmens.

Vizītes noslēgumā notika satiksmes ministra klātbūtnē tika parakstīta Latvijas dzelzceļa un Baltkrievijas dzelzceļa vienošanās, kas paredz ciešāku sadarbību tranzīta koridoru tarifu noteikšanā, pakalpojumu sniegšanas un mārketinga jomā, kā arī SIA LDz Cargo un Baltkrievijas dzelzceļa vienošanās, kas paredz efektīvāku dokumentu apriti elektroniskā veidā, lai pārvadājumi varētu notikt raitāk.

Avots: http://bnn.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.