Nozares jaunumi

Pieaug Latvijā reģistrēta autotransporta kravu pārvadājumi ārvalstīs

Pieaug Latvijā reģistrēta autotransporta kravu pārvadājumi ārvalstīsŠogad pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2015.gada pirmo pusgadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms samazinājās par 11,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

 Lielākais kravu kritums bija dzelzceļa transportā. 2016.gada pirmajā pusgadā ar dzelzceļa transportu pārvadāja 24,1 miljonu tonnu kravu, kas ir par 19,8% mazāk nekā 2015.gada pirmajā pusgadā.

Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāja 0,6 miljonus tonnu kravu - par 20,4% vairāk nekā 2015.gada attiecīgajā periodā.

Starptautiskajos dzelzceļa kravu pārvadājumos pārvadāto kravu apjoms samazinājās par 6,1 miljonu tonnu jeb 20,5%. No tiem importa kravu pārvadājumi samazinājās par 18,6%, eksporta kravu pārvadājumi - par 4,5%, bet kravu pārvadājumi tranzītā caur Latviju - par 59,7%. Pārvadājumi uz un no Latvijas ostām veidoja 20 miljonus tonnu, kas bija par 19,5% mazāk nekā 2015.gada pirmajā pusgadā.

Pārvaldē informēja, ka 2016.gada pirmajā pusgadā ar Latvijā reģistrētu autotransportu pārvadāja 28 miljonus tonnu kravu - par 1,8% mazāk nekā 2015.gada pirmajā pusgadā. Kravu apjoma samazinājumu galvenokārt noteica karjeru izstrādes produktu pārvadājumu kritums par 27,9%. Kravu pārvadājumi iekšzemē samazinājās par 1,4 miljoniem tonnu jeb 6,6%, bet eksporta kravu pārvadājumi - par 11%. Importa kravu pārvadājumi pieauga par 3,4%. Strauji pieauga Latvijā reģistrēta autotransporta kravu pārvadājumi ārvalstīs - par 35,9%.

Komercpārvadājumos pārvadāja 20,9 miljonus tonnu kravu - par 0,4 miljoniem tonnu jeb 1,9% vairāk nekā 2015.gada pirmajā pusgadā.

Centrālās statistikas pārvaldē atzīmēja, ka 22% ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti, 18,9% - koks, koksnes izstrādājumi (izņemot mēbeles), papīrs un tā izstrādājumi, 18,9% - metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, bet 10,9% - pārtikas produkti, dzērieni un tabaka.

Jau vēstīts, ka pērn Latvijā svarīgākajās transporta nozarēs pārvadāto kravu kopējais apmērs samazinājās par 2%.

Avots: http://nozare.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.