Nozares jaunumi

LDZ vadītājs: Krities tranzītkravu daudzums, pieauguši vietējie pārvadājumi

LDZ vadītājs: Krities tranzītkravu daudzums, pieauguši vietējie pārvadājumiPirmajā pusgadā ir par 20 procentiem krities tranzītkravu daudzums, taču par aptuveni 30 procentiem ir pieaudzis iekšzemes kravu pārvadājumu skaits, raidījumā Krustpunktā skaidro Latvijas Dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

 Bērziņš izsaka cerību, ka optimizējot iekšzemes tarifus un dažādus procesus, vietējo kravu pieaugums būs vēl lielāks. Savukārt tranzītpārvadājumos visizteiktākais kritums ir ogļu un naftas produktu kravu pārvadājumos.

Kopējo uzņēmuma stāvokli Bērziņš raksturo kā stabilu, taču uzņēmums uzmanīgi monitorē katru dienu un stundu, lai šo stabilitāti saglabātu.

Šobrīd Latvijas Dzelzceļš strādā Ķīnas virzienā, lai jaunu kravu apjoms parādītos Latvijas teritorijā. Bērziņš atzīst, ka interese par tālajiem tranzītpārvadājumiem ir.

Ja pasažieru vilcieni kursētu no Rīgas dzelzceļa stacijas jebkurā virzienā ik pēc piecām minūtēm, dzelzceļa infrastruktūra būtu noslogota un Latvijas dzelzceļam būtu daudz darba, sarunas noslēgumā cerīgi bilst Bērziņš, atbildot uz klausītāja jautājumu, vai Latvijas vērtīgākā un stratēģiski svarīgākā krava nav tieši cilvēki, kuriem būtu jānodrošina ātrgaitas vilcieni, lai viņi no mazpilsētām nokļūtu uz darbu Rīgā.

Raidījuma jautājumus uzdod Ivo Butkēvičs no ziņu aģentūras BNS un Māris Ķirsons no laikraksta „Dienas Bizness”.

Avots: https://lr1.lsm.lv/lv/lr1/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv