Nozares jaunumi

Iekšzemes pārvadājumu apjoms audzis par 21,8%

Iekšzemes pārvadājumu apjoms audzis par 21,8%Šā gada piecos mēnešos pa dzelzceļu Latvijā pārvadāti 20,36 miljoni tonnu kravu, kas ir 21% samazinājums salīdzinājumā ar attiecīgo laika posmu pērn, kad tika pārvadāti 25,76 miljoni tonnu kravu, informēja uzņēmumā «Latvijas Dzelzceļš» (LDz).

 Tikmēr iekšzemes pārvadājumu apjoms audzis par 21,8%, pirmajos piecos mēnešos sasniedzot 525 600 tonnu, savukārt starptautisko pārvadājumu segmentā kritums bijis par 21,7%, sasniedzot 19,83 miljonus tonnu.

Eksporta pārvadājumos kravu apjoms samazinājies par 20,4%, sasniedzot 554 300 tonnu, bet importa kravu pārvadājumos samazinājums bijis par 1,5%, sasniedzot 1,73 miljonus tonnu.

Tranzīta apjoms caur ostām gada piecos mēnešos samazinājies par 20,7% - līdz 16,91 miljonam tonnu, bet sauszemes tranzīts caur valsts teritoriju samazinājies par 59,1% - līdz 632 200 tonnām, salīdzinot ar analoģisku periodu pērn.

Kā iepriekš norādījis LDz valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš, ņemot vērā ekonomisko situāciju pasaulē, kravu pārvadājumu apjoms samazinājies visā reģionā. Veidojot šī gada budžetu un izvērtējot tirgus informāciju un potenciālos biznesa riskus, uzņēmums jau rēķinājies, ka šogad kravu apjoms būs vismaz par 10% mazāks nekā pērn. Šajā kontekstā būtiski esot veidot jaunus ilgtermiņa sadarbības projektus ar stratēģiskajiem partneriem un aktīvi piesaistīt jaunus kravu veidus.

Avots: http://financenet.tvnet.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.