Nozares jaunumi

Augulis Maskavā tiksies ar Krievijas transporta ministru

Tikšanās laikā ministri pārrunās Latvijas valdības un Krievijas valdības nolīguma par tiešo starptautisko dzelzceļa satiksmi projekta virzībuSatiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) šodien vizītē Maskavā tiksies ar Krievijas transporta ministru Maksimu Sokolovu, lai pārrunātu esošo situāciju nozarē un diskutētu par turpmāko ekonomiskās sadarbības stiprināšanu kravu pārvadājumos, tranzīta sekmēšanā un autosatiksmē, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Tikšanās laikā ministri pārrunās Latvijas valdības un Krievijas valdības nolīguma par tiešo starptautisko dzelzceļa satiksmi projekta virzību un Augulis apliecināšot gatavību pēc iespējas ātrāk parakstīt nolīgumu, kurā definētas valsts, infrastruktūras pārvaldītāja un pārvadātāju atbildība, kompetences.

Tāpat puses diskutēšot par Austrumu-Rietumu transporta koridora attīstību un infrastruktūras modernizāciju. Ministrs uzsvērs, ka Latvija turpina attīstīt infrastruktūras jaudu, šim nolūkam ir veiktas nozīmīgas investīcijas dzelzceļa caurlaidības spējas, vilcienu ātruma un kustības drošības palielināšanai.

Vienlaikus nozares ministri pārrunās iespējas palielināt kravu apjomu, kas tiek pārvadāts pa dzelzceļu. Dzelzceļa satiksmē starp Latviju un Krieviju pēdējo mēnešu laikā ir kritums, tāpēc būtu svarīgi atjaunot kravu plūsmu. Tāpat pastāv iespējas veidot terminālus, noliktavu kompleksus, uzsver SM. Ministrs paudīs gatavību palielināt pārvadājumu apjomus, sākot kontreileru pārvadājumus. Dzelzceļa uzņēmumiem ir iespēja veikt arī nepieciešamo izpēti iespējamiem kontreileru pārvadājumiem.

Tāpat tiks spriests par starptautisko autopārvadājumu atļauju izmantošanas nosacījumiem un kravu apstrādi noliktavās. Valstis ir jau apmainījušās ar papildus 1000 universālajām atļaujām, kas dod iespēju pārvadāt trešo valstu kravas. Šobrīd situācija ar pastiprinātām dokumentu kontrolēm uz robežas ir normalizējusies.

Vizītē piedalīsies arī SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš un VAS "Latvijas Dzelzceļš" valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Avots: http://nra.lv/latvija

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv