Nozares jaunumi

Dzelzceļa posmā Mažeiķi-Reņģe LDz varētu piesaistīt aptuveni 1,5 miljonus tonnu kravu

Dzelzceļa posmā Mažeiķi-Reņģe LDz varētu piesaistīt aptuveni 1,5 miljonus tonnu kravuJa Lietuva atjaunotu dzelzceļa posmu no Mažeiķiem līdz Reņģei, "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) gadā varētu papildu iegūt 1,5 miljonus tonnu kravu, intervijā aģentūrai LETA teica LDz vadītājs Edvīns Bērziņš.

 Viņš gan atzīst, ka primāri tad būtu jādiskutē ar kravu īpašniekiem, un šis posms visvairāk varētu ietekmēt Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīcu.

"Paskatījos pēdējo gadu Mažeiķu rūpnīcas skaitļus, un redzams, ka katru gadu palielinās pārvadāto kravu apjomi, arī braucot ar līkumu, kas ir apmēram 120 kilometru garš. Nezinu gan, cik tas viņiem papildus izmaksā, jo nav zināms precīzs tarifs Lietuvā šim pārvadājumam, bet no izmaksu loģikas viedokļa tam būtu jābūt dārgākam, kaut vai vērtējot no dīzeļdegvielas patēriņa un cilvēku resursu stundu viedokļa," skaidro Bērziņš.

Pērn šajā virzienā tika pārvadāti 1,5 miljoni tonnu kravu. Viņš uzskata, ka, ja būtu tiešā iespēja, apjoms varētu būt vēl lielāks.

Iepriekš ar Lietuvas dzelzceļa vadītāju šis jautājums neesot pārrunāts, taču par to sprieduši abu valstu satiksmes ministri, un Uldis Augulis (ZZS) informējis, ka nākamajās tikšanās reizēs abiem dzelzceļu vadītājiem jāizdiskutē šī situācija. Lietuva solījusi posmu atjaunot, taču pagaidām gan tas nav noticis, atgādina Bērziņš.

Kā ziņots, satiksme posmā Mažeiķi-Reņģe tika apturēta 2008.gada septembrī, bet mēnesi vēlāk sliedes tika demontētas un vēl aizvien nav atjaunotas.

Avots: http://nozare.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.