Nozares jaunumi

Ventspils ostas termināļu kravu apgrozījums 6,1 miljons tonnu

Ventspils ostas termināļu kravu apgrozījums 6,1 miljons tonnu2016.gada martā Ventspils brīvostas termināļos pārkrauti 2,1 miljoni tonnu kravu. Tas ir lielākais viena mēneša kravu apjoms Ventspils ostā kopš pagājušā gada maija. Kopējais kravu apgrozījums trīs mēnešu laikā Ventspils brīvostas termināļos sasniedzis 6,1 miljonu tonnu.

 Kravu apgrozījums Ventspils brīvostas termināļos 2016.gada martā ir mazāks nekā šajā laikā pirms gada, tomēr tas pārsniedz pēdējo deviņu mēnešu kravu apgrozījuma rādītājus. Būtiski kravu apgrozījums salīdzinājumā ar pagājušo gadu samazinājies divos termināļos, kas arī galvenokārt ietekmē visas ostas kopējo kravu apjomu. Par 701 tūkstoti tonnu (t.t.) jeb 20% samazinājies SIA „Ventspils Nafta termināls” kravu apgrozījums, kas nesasniedz pat pusi no termināļa jaudas. AS „Baltic Coal Terminal” pārkrauts par 469 t.t. jeb 45% mazāk nekā pagājušā gada pirmajos mēnešos un arī šeit netiek izmantota pat puse termināļa jaudas. Katastrofāli slikti rezultāti ir AS „Kālija parks”, kur trīs mēnešu laikā pārkrauti 35 t.t., lai gan viena mēneša jauda terminālī ir 500-600 t.t.. Kravu apgrozījuma samazinājums ir arī AS “Ventspils tirdzniecības osta” (-187 t.t. jeb 25%) un SIA “Ventall Termināls” (- 256 t.t. jeb 49%).

AS ”Ventbunkers” pirmajos trīs mēnešos kravu apgrozījumu palielinājis par 35% salīdzinot ar pagājušo gadu, pārkraujot 778 tūkstošus tonnu naftas produktu, tomēr tā ir tikai puse no termināļa iespējamās jaudas.

Salīdzinot ar pagājušā gada ļoti pieticīgajiem datiem, labāk šī gada sākums aizvadīts AS ”Ventspils Grain Terminal”, kur pārkrauti 115 t.t. labības - tas nozīmē, ka tiek izmantota nepilna trešā daļa graudu termināļa jaudas.

Par 16% jeb 16 t.t. kravu apjomu palielinājis SIA “Ventplac”, izmantojot pusi no iespējamās termināļa jaudas. Gandrīz līdzvērtīgi iepriekšējam gadam darbs ritējis SIA “Ventamonjaks Serviss”, kur pārkrauti 52 t.t.kravas, kas ir par 4 t.t.jeb 8% vairāk, SIA “Ventamonjaks” (+ 7 t.t. jeb 6%) un SIA “Noord Natie Ventspils Terminals” (+ 6 t.t. jeb 1%).

Neskatoties uz to, ka atsevišķu termināļu darbības rezultātā Ventspils brīvostas pārvaldei jārēķinās ar būtisku ieņēmumu samazinājumu, arī 2016.gadā Ventspils brīvostas pārvalde turpina investēt ostas infrastruktūras attīstībā. Investīciju programmas īstenošanai budžetā plānoti 8 miljoni eiro. Daļu no investīciju programmas līdzfinansēs ES Kohēzijas fonds. Noslēgušies pagājušajā gadā aizsāktie grunts stiprināšanas darbi 2. un 3.piestātnē, turpinās Ventas kreisā krasta piestātņu un krasta līnijas nostiprināšana. Šogad plānots uzsākt ostas promenādes atjaunošanas darbus. Lai turpinātu industriālo attīstību, sākta divu jaunu rūpniecisko ēku projektēšana. Ieguldījumi infrastruktūras izbūvē, atjaunošanā un uzturēšanā ir Ventspils brīvostas pārvaldes aktivitāšu prioritāte. Tādējādi Ventspils brīvostas pārvalde īsteno savu galveno – teritorijas attīstītāja – funkciju, nodrošinot labākos apstākļus ostas termināļu un rūpniecisko uzņēmumu biznesa attīstībai.

Avots: http://www.ventspils.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv