Nozares jaunumi

Latvijas–Krievijas pārstāvji vienojas par papildu universālo autopārvadājumu atļauju apmaiņu

Latvijas–Krievijas pārstāvji vienojas par papildu universālo autopārvadājumu atļauju apmaiņu2016.gada 14. un 15.martā Maskavā notika kārtējā Latvijas–Krievijas pārstāvju starptautisko autopārvadājumu komisijas sēde, kurā viens no darba kārtības jautājumiem bija pagājušā gada nogalē veiktās izmaiņas normatīvajos aktos attiecībā uz starptautisko kravu pārvadājumu kārtību Krievijas teritorijā. Komisijas sēdē tika panākta vienošanās par papildu universālo atļauju apmaiņu starp Latviju un Krieviju. Tāpat tika precizēta kārtība attiecībā uz Krievijas kontrolējošo institūciju veiktajām pārbaudēm un transportlīdzekļa vadītājam pieprasītajiem dokumentiem.

 Krievijas puse informēja, ka ir izstrādāti grozījumi pavēlē Nr.301, un šobrīd tiek veiktas iekšējās saskaņošanas procedūras starp Krievijas atbildīgajām institūcijām. Noteikumu grozījumi šā brīža redakcijā paredz, ka tiks samazināts dokumentu apjoms, kurus šobrīd Krievijas kontrolējošās iestādes pieprasa transportlīdzekļa vadītājam, piemēram, netiks lūgts uzrādīt preces izcelsmes sertifikātu.

Ņemot vērā, ka kopš šā gada sākuma nebija vienotas pieejas divpusējo atļauju izmantošanā, ir būtiski pieaudzis pieprasījums pēc Krievijas universālajām atļaujām. 2016.gadā Latvija un Krievija apmainījās ar 2500 šādu atļauju, no kurām lielākā daļa jau ir izmantota divpusējiem pārvadājumiem no muitas noliktavām un ostām. Komisijas sēdē tika panākta vienošanās par 1000 papildu universālo atļauju, kuras dod tiesības pārvadāt preces arī no vai uz trešajām valstīm, apmaiņu. Latvijas autotransporta jomas speciālisti tuvāko mēnešu laikā veiks detalizētu universālo atļauju izmantošanas analīzi, un Krievijas puse tik informēta par iegūtajiem rezultātiem.

“Šobrīd Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm, kurai bija iespēja tikties ar Krievijas pusi, lai apspriestu autopārvadājumu organizāciju starp abām valstīm pēc pavēles Nr.301 stāšanas spēkā. Tāpat komisijas sēdes laikā vienojāmies par tālāko sadarbību; jau tuvākajā laikā tiek plānota Krievijas pārstāvju vizīte Rīgā, lai informētu attiecīgās nozares speciālistus un pārvadātājus par izmaiņām autopārvadājumu jomā Krievijā,” uzsver Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Latvijas delegācijas sastāvā bija Satiksmes ministrijas, Autotransporta direkcijas un autopārvadājumu asociācijas Latvijas auto pārstāvji. Krievijas delegācijas sastāvā bija Krievijas Transporta ministrijas, Krievijas kontrolējošās institūcijas Rostransnadzor, Autotransporta aģentūras un Krievijas autopārvadātāju asociācijas pārstāvji.

Avots: http://www.atd.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.