Nozares jaunumi

Pa dzelzceļu pārvadāto kravu kritums mazāks nekā gada pirmajos mēnešos

Pa dzelzceļu pārvadāto kravu kritums mazāks nekā gada pirmajos mēnešosMarta sākumā pa dzelzceļu pārvadāto kravu kritums bija mazāks nekā gada pirmajos divos mēnešos, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja AS «Latvijas Dzelzceļš» valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš. Pirmajos divos gada mēnešos pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjoms samazinājies par aptuveni 20%, taču marta pirmajās desmit dienās kritums jau bija mazāks, proti, 10-12%.

 Janvārī un februārī novēroto pa dzelzceļa pārvadāto kravu kritumu Bērziņš novērtēja kā lielu. Vienlaikus viņš vēra uzmanību, ka kravu pārvadājumi ir saistīti ar sezonalitāti, tāpēc gada griezumā kravu plūsma stabilizēsies. Viņš atzina, ka «Latvijas Dzelzceļš» strādā, lai stabilizētu kravu kritumu un lai gada griezumā pārvadāto kravu apjoma samazinājums nebūtu tik liels vai lai tas nebūtu vispār.

Bērziņš uzskata, ka kravu kritumam ir objektīvi apstākļi, proti, bija salīdzinoši augsts rubļa kurss un naftas un ogļu cenu kritums. Taču tagad naftas un ogļu cena iet uz augšu, bet rubļa kurs ir stabilizējies, tādējādi kravu plūsma atsākusies un pārvadājumu kritums mazinājies.

Pašlaik no Krievijas nāk 80% pa dzelzceļu Latvijā pārvadāto kravu apjomu. «Latvijas Dzelzceļš» vērtē, kā iegūt papildu kravu apjomu no Kazahstānas, Ķīnas, Baltkrievijas, kā arī tiek vērtētas iespējas palielināt iekšzemes pārvadājumu apjomu, kas pērn veidoja tikai 2% no pārvadāti kravu apjoma.

Avots: http://financenet.tvnet.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv