Nozares jaunumi

Terehovas robežkontroles punktā izveidojusies teju 600 automašīnu rinda

Terehovas robežkontroles punktā izveidojusies teju 600 automašīnu rindaLatvijas-Krievijas robežkontroles punktā rindā uz robežas šķērsošanu gaida teju 600 automašīnas, liecina informācija «Latvijas valsts ceļu» mājaslapā. Gaidīšanas laiks rindā sasniedz 58 stundas.

 Terehovas robežkontroles punktā rindā gaida 580 automašīnas, un prognozētais laiks, kas automašīnām jāpavada līdz robežas šķērsošanai, ir 58 stundas.

Grebņevas robežkontroles punktā rindā stāv 20 automašīnas un prognozētais gaidīšanas laiks ir četras stundas.

Rinda izveidojusies arī Latvijas-Baltkrievijas robežkontroles punktā «Pāternieki» - tur uz robežas šķērsošanu rindā gaida 30 automašīnas. Paredzamais gaidīšanas laiks ir piecas stundas.

Šādas rindas februārim un martam nav raksturīgas, un Krievijas autopārvadātāji situācijā vaino Krievijas varas iestādes,bet Valsts ieņēmumu dienests (VID) pagaidām situāciju nav komentējis, vēsta sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.

Otrdienas, 1.marta, rītā Terehovas robežpunktā iebraukšanu Krievijā gaidīja 540 kravas automašīnas. Līdzīgas rindas bija arī iepriekšējās dienās – no 26.februāra rindā gaidīja ne mazāk par 360 automašīnām, bet laiks, kas bija jāpavada gaidot, svārstījās no 37 līdz 73 stundām.

Vidēji diennaktī robežu šķērsoja mazāk par 250 auto.

Šādas rindas mēdz būs pirms Ziemassvētkiem un gadumijas, kas Krievijas noliktavas un veikali papildina Eiropas preču krājumus. Bet februārī un martā šādas rindas ir anomālas, izpētījis rus.lsm.lv.

Pērn februārī un martā rindu nebija vispār un diennakts laikā Krievijā varēja iebraukt līdz 300 automašīnām, 2013.gadā robežu diennakts laikā šķērsoja vidēji 450 auto, un rindā bija jāpavada 1-2 stundas. Savukārt 2012. un 2011.gados februārī un martā rindā bija jāpavada pat 7 un 13 stundas, bet mašīnu skaits tajā gan nepārsniedza 280.

Kaļiņingradas vietējos medijos apspriež versiju, ka Terehovas rindu iemesls ir Kaļiņingradas apgabala un citu pārvadātāju vēlme nebraukt caur Baltkrieviju.

Avots «Rugrad.eu», atsaucoties uz Kaļiņingradas elektronikas rūpnīcas «Telebalt» preses dienestu, apgalvo, ka «situācija saistīta ar aizliegumu ievest Krievijā vairākas Baltkrievijas preces, tāpēc pārvadātāji spiesti novirzīt savu autotransportu, apbraucot Baltkrieviju».

Acīmredzot, pārvadātāji vēlas izvairīties no padziļinātām pārbaudēm uz Baltkrievijas – Krievijas robežas, kurās muitnieki meklē iespējamo nelegālo preci.

Pašlaik Krievijā aizliegts ievest gaļu un gaļas produkciju no Baltkrievijas, pienu un piena produkciju, kā arī aizliegts zivju reeksports.

Rindas uz robežām pēdējos gados nav milzīgas, tradicionāli veidojas pirms Ziemassvētkiem, bet «rekords» bija sasniegts 2006.gadā, kad rindā gaidīja vairāk nekā 2000 auto un tajā bija jāgaida vairāk nekā piecas dienas.

Avots: http://financenet.tvnet.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv