Ukraina paziņo par kravu tranzīta pārvadājumu atjaunošanu ar Krieviju

Ukraina paziņo par kravu tranzīta pārvadājumu atjaunošanu ar KrievijuStarp Ukrainu un Krieviju no ceturtdienas ir atjaunoti kravu tranzīta pārvadājumi ar autotransportu, paziņoja Ukrainas Infrastruktūras ministrijas preses dienests.

 Februāra pirmajā pusē 11 Ukrainas apgabalos pret Krieviju noskaņoti aktīvisti bloķēja kravas automašīnas ar Krievijas numurzīmēm. Atbildot uz to, Krievija 14.februārī apturēja Ukrainā reģistrēto kravas autotransporta līdzekļu kustību un vēlāk arī to tranzītu. Arī Ukrainas puse oficiāli apturēja Krievijas kravas mašīnu tranzītu.

Ukrainas Infrastruktūras ministrija 16.februārī vienojās par Ukrainas kravas mašīnu, kas tranzīta apturēšanas dēļ palikušas Krievijas teritorijā vai Āzijas valstīs pie Krievijas robežas, netraucētu atgriešanos Ukrainā. Apmaiņā pret to Ukraina atļāva šķērsot savu teritoriju Krievijas kravas automašīnām, kurām bija jāatgriežas Krievijā no Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Ukraina trešdien pieņēma Krievijas Transporta ministrijas priekšlikumu no ceturtdienas atjaunot tranzīta autopārvadājumus.

Apvienība «Karpatska Sič», kas bija organizējusi Krievijas kravas mašīnu blokādi Aizkarpatu apgabalā, ceturtdien pieprasīja Ukrainas valdībai pārskatīt lēmumu par Krievijas kravu tranzīta atjaunošanu caur Ukrainas teritoriju.

Avots: http://financenet.tvnet.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.