Nozares jaunumi

Pasažieru lidmašīnās aizliedz akumulatoru kravu pārvadāšanu

Pasažieru lidmašīnās aizliedz akumulatoru kravu pārvadāšanuAizliegums stājas spēkā no šā gada 1. aprīļa un darbosies, līdz tiks izstrādāts jauns drošības standarts.

 Starptautiskā civilās aviācijas organizācija (ICAO) aizliegusi pasažieru lidmašīnās akumulatoru kravu pārvadāšanu, jo šādas kravas rada nopietnu ugunsgrēka risku, ziņo „Reuters"/Dw.de. Tas neattieksies uz litija - jonu akumulatoriem klēpjdatoros, kurus pasažieri vai apkalpes locekļi pārvadā lidmašīnas salonā, teikts ICAO paziņojumā.

Litija - jonu akumulatoru pārvadāšanas aizliegums pasažieru lidmašīnās darbosies tik ilgi, kamēr netiks izstrādāts jauns ugunsdrošs šo akumulatoru iepakojums. ICAO paziņoja, ka šie akumulatori ir ugunsnedroši.

Iepriekš līdzīgs aizliegums bija spēkā par litija metāliskajām neuzlādējamām baterijām, kuras visbiežāk izmanto pulksteņos.

Šis ICAO lēmums stājas spēkā no šā gada 1.aprīļa. Aizliegums attieksies uz visām ICAO dalībvalstīm. Sagaidāms, ka izmaiņas akumulatoru transportēšanas jautājumā būs tikai 2018.gadā.

Aviosabiedrības un pilotu apvienības bija pieprasījušas šādu aizliegumu, atsaucoties uz drošības apsvērumiem, vēstīja ICAO. Daudzas aviosabiedrības jau ir brīvprātīgi pārtraukušas akumulatoru kravu pārvadāšanu.

2013.gada janvārī notika divi nopietni litija-jonu akumulatoru pārkaršanas gadījumi lidmašīnās "Boeing 787 Dreamliner".

Japānas aviokompānijas "All Nippon Airways" (ANA) lidmašīna "Dreamliner" bija spiesta veikt ārkārtas nolaišanos akumulatoru aizdegšanās dēļ.

Avots: http://www.ir.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.