Nozares jaunumi

Kravu apgrozījums Liepājas ostā pieaudzis par 8,6%

Kravu apgrozījums Liepājas ostā pieaudzis par 8,6%Šī gada janvārī Liepājas ostā pārkrautas 477 820 tonnas kravu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2015.gada janvārī un par 2,2% vairāk nekā vidēji mēnesī 2015.gadā, aģentūru LETA informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

 Janvārī Liepājas ostā apkalpoti 111 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 2328 pasažieri.

No kravu veidiem arī janvārī, tāpat kā iepriekš, Liepājas ostā dominēja beramkravas, kas veidoja 70% no visām kravām jeb 334 600 tonnas. Lielākais īpatsvars beramkravu segmentā bija labībai un labības produktiem - pārkrautas 258 400 tonnas šo kravu. Tāpat starp pārkrautajām beramkravām ir celtniecības materiāli, koksnes šķelda, koksa smalkumi un minerālmēsli.

Savukārt pārkrauto ģenerālkravu apjoms - 96 000 tonnu - Liepājas ostā janvārī bija 20% no visām kravām. Lielāko īpatsvaru ģenerālkravu grupā nodrošināja ro-ro kravas un kokmateriāli, bet melnā metāla un tā izstrādājumu kravu apgrozījums bija salīdzinoši mazāks.

Liepājas ostā janvārī pārkrautas arī 47 200 tonnas lejamkravu, kas veidoja 10% no visām kravām. Lejamkravu segmentā novērojams neliels pieaugums, salīdzinot ar pagājušo gadu, kad vidēji mēnesī pārkrāva ap 30 000 tonnu dažādu naftas un ķīmisko produktu.

Lielākais kravu apjoms šā gada janvārī bija ostas kompānijai "Liepaja Bulk Terminal", kas pārkrāva 198 443 tonnas. Galvenokārt tās bija graudaugu kravas.

Otrs lielākais kravu apgrozījums janvārī bija ostas kompānijai "Ekers Stividors LP", kas pārkrāva 106 019 tonnas, veidojot kravu apgrozījuma pieaugumu par 56,6%. Kā skaidroja "Ekers Stividors LP" valdes loceklis Gatis Svētiņš, uzņēmums turpina palielināt kravu apgrozījumu, piesaistot jaunas kravas, tostarp bagātinātās ogles, un plānots, ka pozitīvā kravu apgrozījuma tendence turpināsies. Kā liecina Liepājas SEZ pārvaldē iesniegtā uzņēmuma kravu apgrozījuma prognoze, 2016.gadā "Ekers Stividors LP" plāno pārkraut 1,34 miljonus tonnu kravu.

Šā gada janvāris veiksmīgs bijis arī ostas kompānijai "DG Termināls", kas pārkrāva 31 007 tonnas kravu, veidojot apgrozījuma pieaugumu par 185,6%. "DG Termināls" valdes loceklis Jānis Millers uzsver, ka visu nosaka situācija pasaules tirgū un kompānijas spēja pielāgoties dažādu produktu pārkraušanai. Arī citi Liepājas ostas lejamkravu termināļi - "Transit Terminal" un "GI Termināls" - janvārī strādājuši ar kravu apgrozījuma pieaugumu.

Kravu apgrozījumu turpina kāpināt arī "Mols L", kas janvārī pārkrāva 22 553 tonnas, kas ir par 80,4% vairāk nekā gadu iepriekš. Pērn "Mols L", ieviešot pārmaiņas menedžmentā un piesaistot jaunu kravu segmentu, palielināja kravu apgrozījumu teju piecas reizes.

Saskaņā ar prognozēm 2016.gadā Liepājas ostā kopumā plānots pārkraut 6,9 miljonus tonnu kravu. 2015.gadā Liepājas ostas stividorkompānijas pārkrāva kopumā 5,6 miljonus tonnu kravu, kas bija par 5,9% vairāk nekā 2014.gadā.

Avots: http://liepaja.pilseta24.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.