Nozares jaunumi

Zāģmateriālu eksportētājiem nosaka maksu par kravu eksportu uz trešajām valstīm

Zāģmateriālu eksportētājiem nosaka maksu par kravu eksportu uz trešajām valstīmMežistrādes uzņēmumiem, kuri eksportē zāģmateriālus un apaļkokus, tiks piemērots maksimālais ierobežojums maksai par fitosanitāro pārbaudi eksportam uz trešajām valstīm, paredz valdības pieņemtie grozījumi noteikumos "Valsts augu aizsardzības dienesta maksas pakalpojumu cenrādis".

 Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, līdz šim apaļkoku vai zāģmateriālu kravas, kuru apjoms pārsniedz 25 000 kubikmetru (m3), uz trešajām valstīm netika izvestas. Tomēr, ņemot vērā eksportētāju informāciju par iespējamo apaļkoku eksportu uz trešajām valstīm ar kuģiem (viena krava līdz 25 000 m3), šādas kravas tiek plānotas nākotnē.

Pēc eksportētāju sniegtās informācijas, 2016.gada 12 mēnešos eksportam varētu sagatavot līdz sešiem kuģiem (viena krava līdz 25 000 m3) ar apaļkoku kravu uz Turciju, kā arī divus kuģus ar zāģmateriāliem.

Līdz ar to paredzamais izcenojums ir jāpiemēro fitosanitārajām pārbaudēm, ja izlases veidā tiek pārbaudīts noteikts apaļkoku vai zāģmateriālu daudzums. Plānots, ka maksimālā summa par zāģmateriālu kravas fitosanitāro pārbaudi ir 1050 eiro, bet par apaļkokiem, tajā skaitā finierklučiem, papīrmalku - ne vairāk kā 5228 eiro par kravu.

Saskaņā ar ZM aplēsēm 2016.gadā par apaļkoku pārbaudēm plānoti 324 300 eiro, par zāģmateriālu pārbaudēm - 196 000 eiro apmērā. Kopā par fitosanitārajām pārbaudēm zāģbaļķiem un papīrmalkai budžetā ir plānoti ieņēmumi 520 300 eiro apmērā.

Latvijā 2015.gada 1.janvārī ar koksnes produktu eksportu nodarbojās 62 eksportētāji, tai skaitā 20 apaļkoku eksportētāji.

Noteikumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" mājaslapā "www.vestnesis.lv".

Avots: http://jurmala.pilseta24.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.