Starp Baltijas jūras austrumu krasta ostām Rīga ceturtajā vietāNo Baltijas jūras austrumu krasta ostām visvairāk kravu šī gada 11 mēnešos pārkrauts trīs Krievijas ostās - Ustjlugā, Primorskā un Sanktpēterburgā, savukārt ceturtajā vietā ierindojusies Rīga, liecina ostu statistika.

 Ustjlugā pārkrauti 80,45 miljoni tonnu, un tas ir par 15,7% vairāk nekā pērn analoģiskā laika periodā. Primorskā pārkrauti 54,26 miljoni tonnu, un tas ir par 7,9% vairāk nekā pērn, bet Sanktpēterburgā - 47,08 miljoni tonnu, kas ir par 16,7% mazāk nekā pērn analoģiskā periodā. Rīgā savukārt pārkrauti 36,49 miljoni tonnu, un tas ir 2,1% mazāk nekā pērn.

Tālāk seko Klaipēdas osta ar 35,14 miljoniem tonnu, Ventspils - ar 21,11 miljoniem tonnu un Tallina - ar 20,78 miljoniem tonnu. Ja Klaipēdas ostā 11 mēnešos ir fiksēts pieaugums 5,1% apmērā, tad Ventspilī un Tallinā ir pamatīgs kritums, attiecīgi 13,4% un 19,7%.

Kopumā Baltijas jūras austrumu piekrastē pārkrauti 275 miljoni tonnu, un tas ir par 0,5% mazāk nekā pērn.

Kā ziņots, šī gada deviņos mēnešos Latvijas ostās pārkrauts par 5,1% mazāk kravu, liecina Satiksmes ministrijas Tranzīta politikas departamenta apkopotie dati. Deviņos mēnešos Latvijas ostu kravu apgrozījums bija 52,71 miljons tonnu, pērn atbilstošā periodā - 55,54 miljoni tonnu. Rīgas ostā pārkrauti 30,03 miljoni tonnu kravu, un salīdzinājumā ar atbilstošu periodu pērn tas ir 0,1% samazinājums. Ventspils ostā kravas pārkrautas par 14,3% mazāk - šogad deviņos mēnešos pārkrauti 17,66 miljoni tonnu, bet pērn trīs ceturkšņos - 20,6 miljoni tonnu. Liepājas ostā deviņos mēnešos pārkrauti 3,96 miljoni tonnu kravu, un tas ir par 7,2% vairāk nekā pagājušā gada deviņos mēnešos, kad pārkrauti 3,7 miljoni tonnu.

Avots: http://www.delfi.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.