Nozares jaunumi

Novembrī Liepājas ostā pārkrauj 467 904,25 tonnas

Novembrī Liepājas ostā pārkrauj 467 904,25 tonnas2015. gada novembrī Liepājas ostas kravu apgrozījums vistiešāk ietekmēja laika apstākļi - spēcīgie vēji un lietus. Līdz ar to ostas uzņēmēji pārkrāvuši 467 904,25 tonnas, kas ir vairāk nekā vidēji mēnesī 2015. gadā, bet mazāk nekā šā gada oktobrī un pagājušā gada novembrī. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš norāda, ka Liepājas ostā dominē lauksaimniecības produktu beramkravas, kuru pārkraušanai ir izteikti sezonāls raksturs ar lielāko pārkrauto kravu apjomu gada pēdējos mēnešos, diemžēl laika apstākļi ienes savas korekcijas. Šā gada novembrī Liepājas ostā apkalpoti 105 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 2291 pasažieris.

Turpinoties graudaugu sezonai, arī novembrī lielākā kravu grupa Liepājas ostā bija beramkravām – 336,4 tūkst tonnas un veidoja 71,9% no kopējā kravu apgrozījuma, bet labības un labības produkcijas īpatsvars bija 273,6 tūkst. tonnu. “Liepaja Bulk Terminal” termināla vadītājs Juris Matvejevs, apstiprināja, ka graudaugu sezona novembrī turpinās, bet cikloni ar spēcīgu vēju neļāva nodrošināt ritmisku darbu, radot dīkstāves un kavējot pārkraušanu. “Liepaja Bulk Terminal” novembrī pārkrāva vien 169 tūkst. tonnas, kas ir par 45,3 % mazāk nekā gadu iepriekš. Juris Matvejevs uzsver, visu izšķīra laika apstākļi – kravas ir, kuģi un vagoni gaida – tagad jācenšas iekļauties laika grafikā, kaut arī decembris ir pietiekami vējains.

Novembrī Liepājas ostā ģenerālkravas veidoja 20,5 % no kopējā kravu apgrozījuma jeb 95,8 tūkst. tonnu, bet lejamkravu apgrozījums bija 35,7 tūkst. tonnu jeb 3%.

No ostas kompānijām 2015. gada novembrī lielākais kravu apgrozījums bija “Liepaja Bulk Terminal” - 169 tūkst. tonnas. Stabili strādā LSEZ SIA “Ekers Stividors LP”, kas šā gada novembrī pārkrāva 142 424,12 tonnas, kas ir par 15,4 % vairāk nekā gadu iepriekš. Ar pieaugošu kravu apgrozījumu novembrī strādāja arī SIA “Metsa Forest Latvia”, LSEZ SIA “Mols L”, LSEZ SIA “DG Termināls”.

2015. gada vienpadsmit mēnešos Liepājas ostā pārkrautas 5 092 468,24 tonnas kravu, kas ir par 3,7 % vairāk nekā gadu iepriekš. Beramkravas veido 69 %, ģenerālkravas – 24%, bet lejamkravas – 7%. No janvāra līdz novembrim Liepājas ostā apkalpoti 1213 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 37 192 pasažieri. Pārkrauto konteineru skaists ir 3 326 TEU, bet RO-RO vienību skaits – 31 385.

Avots: http://liepaja-sez.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.