Nozares jaunumi

LDz ievērojami pieaug pārvadāto kravu apjomi

Dzelzceļš
Dzelzceļš
Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmums SIA LDz Cargo šī gada sešos mēnešos pārvadājis 33,7 miljonu tonnu kravu, kas ir par 3,8 miljoniem tonnu (par 12,8 procentiem) vairāk nekā pērn pirmajā pusgadā.

Šajā pusgadā visvairāk ir pārvadātas akmeņogles – 12 milj. tonnu (35,8% no kopējā kravu pārvadājumu apjoma). Salīdzinot ar pagājušā gada rādītājiem, akmeņogļu apjomi šajā pusgadā palielinājušies par 25 procentiem, turpretī naftas produkti pārvadāti par 13,3 procentiem mazāk – 9,98 milj.t. (29,6% no kopējiem kravu pārvadājumiem). Pārvadājumu apjomus šajās kravu grupās joprojām nosaka pagājušā gadā Japānā notikušās katastrofas, jo saglabājas liels pieprasījumus pēc fosilajiem energoresursiem.

Pārvadāto ķīmisko kravu apjoms šajā pusgadā ir 2,6 reizes lielāks nekā pērn – pārvadāti 3,2 miljoni tonnu, turpretī minerālmēslu pārvadājuma apjomi samazinājušies par 17,9 procentiem (2,06 milj.t). Melnie metāli pārvadāti viena miljona tonnu apmērā, tāpat kā graudu un miltu produktu pārvadājumi, tomēr pēdējo apjomi salīdzinot ar pagājušo gadu palielinājušies 3,2reizes. Kokmateriālu apjoms pusgadā sastādīja 416 tūkst. tonnas, savukārt minerālvielas pārvadātas 413 tūkst. tonnu apjomā. Izaugsme novērojama konteinerpārvadājumu apjomos - salīdzinot ar pagājušā gada pirmo pusgadu to apjoms palielinājies par 7,3 procentiem un sastāda 56382 TEU konteineru vienības.

Pieaugumu konteineru pārvadājumu tirgū lielā mērā nosaka augstais pieprasījums Centrālāzijas valstīs, ko ietekmē augošā Kazahstānas un Uzbekistānas ekonomika, kā arī nemilitāro kravu pārvadājumi uz Afganistānu. No ASV uz Afganistānu caur Latviju nosūtīto kravu apjoms pusgadā sastādīja 1897 TEU konteineru vienības jeb par 25,7 procentiem mazāk nekā pērn. Šobrīd Latvijas dzelzceļā kursē trīs konteinervilcieni. Vilciens Zubr pārvadā eksporta un importa kravas uz un no Baltkrievijas, bet no šī gada februāra šis vilciens kursē jau līdz Igaunijai (caur Latviju). Konteinervilciena Baltika-Tranzīts galamērķis ir Kazahstāna un citas Centrālāzijas valstis, savukārt 2010.gadā izveidotā konteinervilciens Rīgas Ekspresis galamērķis ir Maskava. Šī gada sešos mēnešos ar šo vilcienu pārvadāts 1344 TEU konteineru vienības, kas ir par 782 TEU konteineru vienībām vairāk nekā pērn.

Avots: www.ekonomika.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.