Nozares jaunumi

LDz pārvadāto kravu apjoms turas pērnā gada līmenī

LDz pārvadāto kravu apjoms turas pērnā gada līmenīPēdējie mēneši VAS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) bijuši veiksmīgi, un oktobra pirmajā pusē pārvadāts tikpat kravu, cik pērn šajā pašā laika posmā. Vienlaikus meitasuzņēmums "LDz Cargo" konkurentiem šogad ir zaudējis, šodien žurnālistiem paziņoja LDz vadītāja vietas izpildītājs Aivars Strakšas.

 Ziemas mēneši savukārt bijuši vājāki. Viņš skaidroja, ka šogad deviņos mēnešos, salīdzinot ar analoģisku laika posmu pērn, ir pārvadāti 99,8% jeb par 0,2% mazāk kravu - kopumā 42,6 miljoni tonnu. Nedaudz gan mainījusies kravu struktūra - samazinājušies pārvadāto ogļu apjomi, savukārt palielinājušies naftas produktu apjomi. Tāpat fiksēts pieaugums kokmateriālu segmentā.

Kā skaidroja Strakšas, "LDz Cargo" šogad konkurentiem esot zaudējis, jo daļu kravas pārņēmis privātais pārvadātājs "Baltijas ekspresis", kurš apkalpo kravas pārsvarā Ventspils virzienā.

Koncerns "Latvijas Dzelzceļš" sastāv no valdošā uzņēmuma VAS "Latvijas Dzelzceļš" un piecām meitassabiedrībām - AS "LatRailNet", kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA "LDz Cargo", kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA "LDz Infrastruktūra", ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA "LDz Ritošā sastāva serviss", kā arī apsardzes uzņēmuma SIA "LDz Apsardze".

Avots: http://nozare.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.