Nozares jaunumi

Lauksaimnieki masveidā sāk labības kulšanu; brīdina autovadītājus

Transports
Transports
Latvijas laukos sākusies rapšu un graudaugu ražas novākšana, tādēļ lauksaimnieki aicinājuši autovadītājus būt iecietīgiem un uzmanīgiem.

«Tuvākās dienas lauksaimnieki plāno strādāt ļoti intensīvi, jo laika prognozētāji nākamo nedēļu atkal sola rudenīgu. Tāpēc ir jārēķinās ar to, ka uz ceļiem būs sastopami gan kombaini, kas pārbrauc no lauka uz lauku, gan ar novākto ražu pilnas kravas, kas tiek vestas uz kaltēm un noliktavām,» teikts Zemnieku Saeimas paziņojumā.

Lai gan lielās lietavas pabojājušas ražas prognozes, lauksaimnieki paredz, ka ziemāju raža kopumā varētu būt vairāk kā 1,15 milj. tonnu, par 60% pārsniedzot 2011. gadā nokulto apjomu. «Pēc pēdējo divu gadu salīdzinoši zemajām ražām, šogad ir izaugusi laba raža, kuru ir jānovāc, kamēr kārtējās lietavas nav sabojājušas tās kvalitāti,» norāda Zemnieku Saeimas priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Pašlaik intensīva ražas novākšana ir sākusies Zemgales reģionā, kur tiek pļauts ziemas rapsis un kvieši, pārējos reģionos šajās dienās tiek vākti nelielajās platībās esošie ziemas mieži, Latgalē vietām iemēģina kviešu pļauju. Vidzemes lauksaimnieki šobrīd aktīvi kuļ rapsi un cer, ka labvēlīgi laika apstākļi būs nākamnedēļ, kad, visticamāk, masveidā uzsāks graudu kulšanu, informē Zemnieku Saeimas pārstāvji. «Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad arī Vidzemē sagaidām ļoti labu ražu. Lietavas ir nedaudz sagāzušas veldrē laukus, bet, salīdzinot ar citiem novadiem, mūsu pusē tomēr salīdzinoši maz,» norāda Jēkabpils puses lauksaimnieks Arturs Akmens, z/s Laši īpašnieks.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.