Nozares jaunumi

Rīgas ostai jāizlemj, ko darīt ar teritorijām, kas tuvu dzīvojamiem rajoniem

Osta
Osta
Rīgas brīvostas pārvaldei vajadzētu pieņemt lēmumu, kā tā attīstīsies tālāk, jo tā infrastruktūra, kura ir patlaban, ir būtiski noslogota un piekļaujas dzīvojamiem rajoniem, intervijā pastāstīja «Man-Tess» valdes priekšsēdētājs Kārlis Andersons.

«Jā, ir visi šie ostas attīstības plāni, kas paredz kravu apjomu pieaugumus un citas pozitīvas lietas,» skaidro Andersons, taču norāda, ka nāksies izvēlēties starp norobežošanos, biznesu pārdislokāciju vai iedzīvotāju pārvietošanu nedaudz tālāk no ostas teritorijām, ņemot vērā vides jautājumus. «Būs jārisina jautājumi, kā šīs intereses salāgot, jo pretējā gadījumā veidojas konflikti sabiedrībā un tie nevienam nav vajadzīgi, » uzsver Andersons.

Būs jāizvēlas

Pozitīvi, ka patlaban tiekot virzīts Krievu salas projekts, taču ostais būs jāizvēlas, «uz kā rēķina mēs vispār varam augt un uz kā rēķina attīstīties, ja pēc savas būtības šīs ostas teritorijas ir ļoti tuvu dzīvojamiem rajoniem un iedzīvotājiem,» norāda valdes priekšsēdis. «Manā izpratnē darāmā ir ļoti daudz.

Ja būtu iezīmējuši ostas attīstības vīziju uz vēl ilgāku periodu, ņemot vērā šos minētos faktorus, tad domāju, ka šī potenciālā neapmierinātība sabiedrībā būtu būtiski mazāka. Tad būtu skaidrs, uz ko ejam un kādā laika periodā ko sasniegsim,» skaidro «Man-Tess» pārstāvis.

Plāno ieguldīt 200 000 latu

Kā ziņots, uzņēmums «Man-Tess» naftas produktu pārkraušanas drošības uzlabošanai un smaku emisijas samazināšanai Sarkandaugavā plāno ieguldīt 200 000 latu, žurnālistiem stāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kārlis Andersons.

IA «Man-Tess» ir viens no lielākajiem stividoruzņēmumiem Latvijā, kas nodarbojas ar gaišo naftas produktu pārkraušanu un uzglabāšanu, muitas noliktavas pakalpojumu sniegšanu, kokvilnas, ģenerālo, kūdras, skaidu, granulu un citu kravu pārkraušanu un uzglabāšanu, kā arī kuģu aģentēšanu. Uzņēmums ir Rīgas brīvostas uzņēmums, kas jau kopš 1990.gada darbojas Sarkandaugavā un Kundziņsalā. Kopš 2011.gada maija tas pieder Nīderlandes uzņēmumam «Alandam Capital».

Avots: www.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.