Nozares jaunumi

Liepājas osta maijā strādājusi ar stabilu kravu plūsmu

Liepājas osta arī maijā strādājusi ar stabilu kravu plūsmu2015. gada maijā Liepājas ostā pārkrautas 431 000,43 tonnas dažādu kravu, kas ir par 9,4 % vairāk nekā gadu iepriekš tādā pat laka periodā. Arī šā gada maijā saglabājās beramkravu īpatsvars – 60,5 %, kam sekoja ģenerālkravas – 31,3 %, bet lejamkravas veidoja 8,2 %. Mēnesī apkalpoti 133 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 4001 pasažieri.

 Beramkravu segmentā 2015. gada maijā turpina saglabāties labības un labības produktu īpatsvars, bet tā kā graudaugu sezona tuvojas noslēgumam, novērojams neliels samazinājums. Šā gada maijā Liepājas ostā beramkravu grupā lielāko daļu veidoja labība un labības produkti 192,8 tūkst. tonnu, kas ir 45 % no visām kravām un 74 % no beramkravām. Otra lielākā kravu grupa beramkravu segmentā bija celtniecības materiāli – 39,7 tūkst. tonnu, kas ir 9 % no visām kravām un 15 % no beramkravām.

Ģenerālkravu grupā stabila ir RO-RO kravu plūsma, ko nodrošina regulāras prāmja līnijas Liepāja –Traveminde (Vācija) un Liepaja – Nīneshamna (Zveidrija). Šā gada maijā pārvadātas 69,6 tūkst. tonnu. Pēdējos mēnešos novērojams neliels, bet stabils ro-ro kravu pieaugums. Atgādināsim, ka gada sākumā nelabvēlīgi prāmju pārvadājumus ietekmēja tā sauktā sēra direktīva un ģeopolitiskā situācija Eiropā. Ģenerālkravu grupā Liepājas ostā maijā tradicionāli pārkrāva arī kokmateriālus, melnā metāla un tā izstrādājumu kravas un krāsaino metālu.

Lejamkravu apgrozījums bija 35,5 tūkst. tonnu, ko pārsvarā veidoja jēlnafta un naftas produkti. Tas ir nedaudz vairāk kā iepriekšējos mēnešos un saistīts ar tendencēm pasaules tirgū.

No ostas stividorkompānijām šā gada maijā lielākais kravu apgrozījums bija LSEZ SIA “Liepaja Bulk Terminal”, kas pārkrāva 137 014,90 tonnu. Savu darbību pēc īpašnieku maiņas stabilizē arī LSEZ AS “Liepājas osta LM”, kas apstrādāja 130 228,95 tonnas un turpina meklēt un pārkraut jaunus kravu veidus. Trešais lielākais kravu apgrozījums maijā bija LSEZ SIA „Terrabalt”, kas pārkrāva 73 869,51 tonnas.

2015. gada pirmajos piecos mēnešos kopumā līdzīgi kā gadu iepriekš Liepājas ostā pārkrautas 2 265 870,96 tonnas, apkalpoti 590 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 15 750 pasažieri. No janvāra līdz maijam konteineru skaists bija 1279, bet RO-RO vienību skaits – 14267.

No kravu veidiem šā gada piecos mēnešos dominē labības un labības produktu kravas, kas veido vairāk kā pusi - 49 %, kam seko ro-ro kravas – 12%, kokmateriāli – 11% un celtniecības materiāli – 9%.

Avots: http://liepaja-sez.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.