Nozares jaunumi

Vācijas prasības tranzīta kravām apdraud ES vienoto tirgu

Vācijas prasības tranzīta kravām apdraud ES vienoto tirguEiropas Parlamenta (EP) deputātus uztrauc situācija, kas izveidojusies Eiropas Savienībā līdz ar Vācijas pieņemto likumu no šā gada 1. janvāra noteikt minimālo algu, kas attiecas arī uz tranzīta kravu pārvadājumiem.

 «Līdz šim ir daudz darīts, lai stiprinātu Eiropas Savienības vienoto tirgu un nojauktu šķēršļus, kas kavē tā attīstību. Neskatoties uz to, joprojām atsevišķas valstis tīši vai netīši liek jaunus šķēršļus un ceļ jaunas robežas. Vācijas ieviestās prasības piemērot minimālo algu arī tranzīta kravu pakalpojumu sniedzējiem ne tikai ierobežo konkurenci, bet arī apdraud Eiropas vienoto tirgu,» norāda EP deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP).

Viņš uzsver, ka Vācijas pieņemtā likuma norma neatbilst Eiropas Savienības pamatbrīvībām. «Patiesi brīva preču un pakalpojumu kustība ir nepieciešamais priekšnosacījums, lai uzņēmēji varētu pārdot savas preces un pakalpojumus visā Eiropā. Tas ir nozīmīgs pamats jaunu darba vietu veidošanai, attīstībai un labklājībai,» uzsver deputāts.

Vācija likuma piemērošanu attiecībā uz tranzīta kravām no š.g. 30. janvāra ir apturējusi, bet ne atcēlusi. Deputāti aicināja Eiropas Komisiju pēc iespējas ātrāk viest skaidrību, vai Vācijas valdības pieņemtā likuma norma ir piemērojama tranzīta kravu pārvadātājiem. Eiropas Komisija ir uzsākusi šīs normas izvērtēšanu par atbilstību ES likumdošanai.

EP plenārsesijā Briselē šonedēļ notika debates par ceļu transporta nodarbinātības apstākļiem. Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Avots: http://www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv