Nozares jaunumi

Reidos 9% kravas auto konstatē defektus

Reidos 9% kravas auto konstatē defektusValsts policijas (VP) un Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kopīgi rīkotajos reidos uz Latvijas ceļiem 15% jeb 118 no pārbaudītajiem vieglajiem auto un 9% jeb 42 no pārbaudītajiem kravas auto konstatēti defekti, informē CSDD.

 55 vieglajiem auto konstatēts nepietiekams riepu protektora dziļums. Konstatētie “kliedzošākie” gadījumi – riepu protektora dziļums bijis pat 0,35 milimetri (mm), 0,51 mm, 0,64 mm, 1,12 mm, 2,1 mm, lai arī minimālais atļautais protektora dziļums ziemā ir 4 mm.

Tāpat vieglo auto pārbaudēs konstatēti trīs spēkrati, kas jau pirms 1. marta brauca ar vasaras riepām. Savukārt 62 transportlīdzekļiem konstatētas neatļautas “ksenona lampas”, kas apžilbina ne tikai pretī braucošo, bet arī priekšā braucošo transportlīdzekļu vadītājus, tādējādi negatīvi ietekmējot viņu spēju atbilstoši pārredzēt ceļu, it īpaši diennakts tumšajā laikā.

No pārbaudītajiem kravas auto 39 transportlīdzekļiem konstatēta neatbilstoša bremžu sistēmas darbība – nebremzēja viens vai vairāki riteņi. Diviem kravas auto riepas bija nodilušas līdz kordiem, bet vienam kravas automobilim trūka viena riteņa, kas, pēc autovadītāja teiktā, visticamāk, esot nokritis kaut kur iepriekšējā dienā.

CSDD atgādina, ka direkcija un VP kopš februāra vidus uz Latvijas ceļiem kopīgi pārbauda automašīnu tehnisko stāvokli, ziemas periodā īpašu uzmanību pievēršot riepām. Šo pārbaužu mērķis – informēt autovadītājus par transportlīdzekļu tehnisko stāvokli un mazināt apdraudējumus ceļu satiksmes drošībai.

Līdz šim kopumā pārbaudīti 1259 transportlīdzekļi: 799 vieglie un 460 kravas, no tiem 174 ārvalstu auto. Autovadītājiem par konstatētajiem pārkāpumiem VP noformēja 168 protokolus.

Avots: http://www.la.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.