Nozares jaunumi

Pēc Krievijas iestāšanās PTO Latvijas ostas var rēķināties ar 5%-10% kravu pieaugumu

Krava Krievijas iestāšanās Pasaules tirdzniecības organizācijā (PTO) pozitīvi ietekmēs tranzīta kravu apjomu pieaugumu, un Latvijas ostas var rēķināties ar 5%-10% pieaugumu, lai gan traucēt var nepietiekamā dzelzceļa infrastruktūras kapacitāte, biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja Latvijas Ostu asociācijas izpilddirektors Kārlis Leiškalns.

Ja devītā pasaules ekonomika iestājoties organizācijā, kurā ir definēti tirdzniecības sfēras nosacījumi, arī saistībā ar muitas, un dzelzceļa tarifu jautājumiem, tad esot skaidrs, ka tirdzniecības apjomi pieaugs, un tas attiecīgi pozitīvi sekmēs Latvijas ostu attīstību. Viņš skaidro, ka līdz šim uz Latvijas ostām bija piemērots atšķirīgs dzelzceļa tarifs. Vienlaikus Leiškalns norāda, ka Krievija subsidē un ietekmē savas ostas, jo tās transporta nozare balstās uz politiskiem lēmumiem.

Taču, ja "Krievija mākslīgi neietekmēs pārkraušanas situāciju un ja viņi noteiks tādus tarifus, kā to paredz nosacījumi PTO, tad iestāšanās nāks mums tikai par labu", skaidro Leiškalns. Cits jautājums esot, cik Latvijas dzelzceļa infrastruktūra ir gatava "sagremot" šādu kravu pārvadājumu pieaugumu. Kapacitāte esot nedaudz pa mazu un dažos posmos veidojas "pudeles kakla" problēmas. "Tas nozīmē, ka dzelzceļam daudz straujāk jāattīsta kravu transportēšanas iespējas uz Latvijas ostām," atzīst ostu pārstāvis. Kravu pieaugums varētu būt gandrīz visos kravu segmentos, jo to nosakot aģenti un pārdevēji. "Latvija paņem tās kravas, kuras tiem izdevīgi transportēt caur Latvijas ostām," skaidro Leiškalns, secinot, ka Krievijas iestāšanās PTO nāk pa labu visai pasaules ekonomikai, arī Latvijas.

Jau ziņots, ka pēc 19 gadus ilga iestāšanās procesa noslēgšanas Krievija šonedēļ oficiāli kļuva par PTO 156.dalībvalsti, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Ekonomikas ministrijā. Sākot ar šo dienu, stājas spēkā Krievijas iestāšanās PTO uzņemtās saistības. Turpmāk Krievijai būs jāievēro tādi PTO nediskriminācijas pamatprincipi kā vislielākās labvēlības režīms un nacionālais režīms. Tāpat dalība PTO ierobežos iespējas īstenot protekcionisma pasākumus, sekmējot Krievijas tirdzniecības attiecību prognozējamību un uzņēmējdarbības un investīciju vides attīstību.

Avots: www.nozare.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv