Nozares jaunumi

Transporta un loģistikas nozarei jāmeklē jauni sadarbības partneri Centrālāzijā

Transporta un loģistikas nozarei jāmeklē jauni sadarbības partneri CentrālāzijāTrešdien, 18.februārī, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra Kaspara Ozoliņa vadībā notika Loģistikas nozares padomes sēde, kurā galvenā uzmanība tika pievērsa jautājumiem par situāciju Latvijas tranzīta un loģistikas jomā, prognozēm un pasākumiem situācijas uzlabošanai, uzsverot nozares aktīvāku darbību Centrālāzijas valstu virzienā.

 Kā atzīmēja sēdes dalībnieki, tad nozīmīgākie aspekti, kuri šobrīd ietekmē Latvijas tranzīta un loģistikas jomu, ir saistīti ar Krievijas – Ukrainas konfliktu un no tā izrietošiem sankciju pasākumiem, gan no Eiropas Savienības, gan Krievijas Federācijas puses.

Analizējot statistikas rādītājus, tie liecina, ka 2014.gads Latvijas ostām kopumā noslēdzies labāk kā 2013.gads, jo kopējais kravu pieaugums pārsniedza 5%. Tomēr tieši sankciju sakarā zaudējumus cieta Ventspils osta, kurā būtiski samazinājās ogļu kravu apjomi. Vienlaikus būtiskus zaudējumus cietuši Latvijas starptautiskie autopārvadātāji, galvenokārt Krievijas noteiktā pārtikas produktu embargo dēļ.

Lai meklētu risinājumus tranzīta situācijas uzlabošanai, šobrīd galvenā uzmanība no padomes locekļu puses tiks pievērsta vairākiem jautājumiem. Tā pastāv autopārvadājumu tranzīta aizliegumi produktiem uz NVS valstīm, kuri iekļauti Krievijas embargo sarakstā. Ostu un dzelzceļa jomā jāizvērtē iespējas sabalansēt dzelzceļa kravu pārvadājumu un infrastruktūras izmaksas. Tādējādi tiktu stiprināta arī Ventspils ostas konkurētspēja.

Padomes locekļi vienojās, ka nozarei kopumā aktīvāk jāizmanto iespējas meklēt jaunus sadarbības partnerus un jaunas kravas Centrālāzijas valstīs - Kazahstānā, Turkmenistānā, Uzbekistānā, Kirgizstānā un Tadžikistānā, kā arī to sekmēs speciāli izveidotās Transporta darba grupas ar minētajām valstī. Tāpat transporta un loģistikas nozares pārstāvjiem jāizmanto iespējas piedalīties virknē valsts augstāko amatpersonu vizītēs, kā arī kopīgos Latvijas stendos starptautiskās transporta un loģistikas izstādēs Krievijā, Baltkrievijā, Uzbekistānā, Kazahstānā, Ķīnā, Vācijā, kur šogad plānota kopīga dalība.

Padomes locekļi pārrunāja arī aktualitātes aviācijas jomā un LDz Cargo Loģistikas sadarbību ar Ķīnas partneriem Ķīnas kravu piesaistei.

Avots: http://www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu paka

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.