Nozares jaunumi

Pērn Latvijā būtiski sarucis pārdoto kravas auto skaits; šogad gaidāms 20% pieaugums

Pērn Latvijā būtiski sarucis pārdoto kravas auto skaitsPērn Latvijā reģistrēto kravas auto skaits sarucis par 28%, savukārt 2015.gadā prognozējams pieaugums 20% apmērā, šodien žurnālistiem sacīja "Volvo" kravas automašīnu tirgotāja Latvijā SIA "Volvo Truck Latvia" Baltijas reģiona rīkotājdirektors Āre Knofs.

 2014.gadā Latvijā kopumā tika pārdotas 946 kravas automašīnas, bet 2013.gadā - 1321. Knofs atzina, ka 2014.gada pirmie trīs mēneši nozarē iesākās ar būtisku - 41% - pieaugumu, taču atlikušajā gadā reģistrēto kravas auto skaits samazinājās par 49%.

"Volvo" pērn Latvijā pārdeva 355 kravas auto, kas attiecīgi "Volvo" zīmolam kravas auto segmentā Latvijā ļāva ieņemt 37,5% tirgus daļu. Ar 27,7% tirgus daļu seko "Scania", bet ar 12,6% - "DAF". Pagājušā gada finanšu rādītājus "Volvo Truck Latvia" vadība vēl nav apkopojusi.

"Sliktos pārdošanas rādītājus 2014.gadā veicināja vairāki faktori - gan ekonomiskās situācijas pasliktināšanās, gan Krievijas un Ukrainas krīze, gan arī ieviestā prasība visā Eiropā lietot jaunās paaudzes "Euro 6" dzinējus"," stāstīja "Volvo" pārstāvis.

Knofs piebilda, ka arī šogad ekonomiskās nenoteiktības dēļ klienti saglabā piesardzību, taču prognozējams, ka šogad Latvijā jaunu kravas auto reģistrāciju skaits pieaugs par 20%.

SIA "Volvo Truck Latvia" ir oficiālais "Volvo Truck Corporation" dīleris Latvijā. Uzņēmums piedāvā jaunus un lietotus "Volvo" kravas automobiļus, automobiļu apkopi un remontu, rezerves daļu tirdzniecību un līzinga pakalpojumus profesionālu transporta pakalpojumu un pārvadājumu nodrošināšanai.

Kā liecina SIA "Firmas.lv" informācija, SIA "Volvo Truck Latvia" dibināta 1996.gadā un tā pamatkapitāls ir 2 190 511 eiro. Visas daļas pilnībā pieder Zviedrijas kompānijai "Volvo Truck Corporation".

2013.gadu "Volvo Truck Latvia" noslēdza ar 22 507 812 eiro apgrozījumu un 953 634 eiro peļņu.

Avots: http://www.nozare.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.