Nozares jaunumi

Autopārvadātāji prognozē smagu gada sākumu

Autopārvadātāji prognozē smagu gada sākumuKrievijas rubļa krīze patlaban autopārvadātājus nav būtiski ietekmējusi, vienlaikus ir samazinājušās izmaksas par pakalpojumiem Krievijas pusē, kas vērtējams pozitīvi, norāda „Latvijas auto” prezidents Valdis Trēziņš.

 Viņš skaidro, ka Krievijas rubļa vērtības svārstībām ir divējāda ietekme. Tā kā līgumi par kravu transportēšanu ir slēgti eiro, tad autopārvadātāji šajā ziņā nezaudējot. Tāpat gada beigās turpinās lielākas kravu transportēšanas aktivitātes. Pēc Jaunā gada gan rubļa krīze varētu radīt problēmas, uzskata Trēziņš.

Viņš skaidro, ka klienti patlaban esot stresā, jo nav zināms, kā mainīsies rubļa kurss, līdz ar to klienti neesot gatavi parakstīt ilgtermiņa līgumus par kravu piegādi. Eksperts prognozē, ka rubļa krīzes iespaidā pirmie nākamā gada mēneši būs tukši, lai gan janvāris tradicionāli bijis autopārvadātājiem tukšākais mēnesis. Trēziņš prognozē, ka situācija varētu būt smaga.pārvadājumi

Vienlaikus "Latvijas auto" prezidents skaidro, ka patlaban, tā kā autopārvadātāji degvielu pērkot Krievijā, pēc rubļa kursa krišanas šī izmaksu daļa samazināsies. Tāpat lētāki esot arī citi pakalpojumi, arī iegādājoties Krievijas puses sniegtās transportēšanas garantijas.

Trēziņš arī norāda, ka nav pamata prognozēt šajā gada nogalē lielas rindas uz robežas, jo palikusi šī nedēļā un vēl nākamā, un kulminācijas laiks pārvadātājiem būs beidzies, jo sāksies svētku brīvdienas un svinēšana kā Krievijā, tā Rietumos. Turklāt, ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, kravas jau vairākus gadus uz Krieviju tiekot nogādātas savlaicīgi, lai izbēgtu no gada beigu pakalpojumu sadārdzināšanās.

Trēziņš secina, ka patlaban darbs autopārvadātājiem ir, taču varētu vēlēties augstāku frakti.

Kā vēstīts, turpinās Krievijas rubļa vērtības svārstības. Šajā otrdienā, 16.decembrī, rublis piedzīvoja jaunu rekordzemu līmeni, kad tā vērtība pret eiro Maskavas biržā bija nokritusies līdz 100,74 rubļiem, bet rubļa vērtība pret dolāru - līdz 80,10 rubļiem. Pēcāk rubļa vērtība atkal salīdzinoši pieauga.

Avots: http://www.lsm.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.