Nozares jaunumi

Vairāk nekā 90% Latvijas iedzīvotāju atbalsta 'Rail Baltica'

Vairāk nekā 90% Latvijas iedzīvotāju atbalsta 'Rail Baltica'Absolūtais vairākums aptaujāto Latvijas iedzīvotāju jeb 92% atbalsta "Rail Baltica" projektu, kurš paredz integrēt Baltijas valstis Eiropas dzelzceļa tīklā, portālu "Delfi" informē Satiksmes ministrija (SM).

 Latvijas iedzīvotāji, jautāti par attieksmi pret Rail Baltica projektu, vispozitīvāk ir noskaņoti Zemgalē: 59% aptaujāto to atbalsta pilnībā un 36% - drīzāk atbalsta, otri pozitīvāk noskaņotie respondenti mīt Pierīgā: tur projektu pilnībā atbalsta attiecīgi 56% un 38%.

Aptaujātie kā nozīmīgākos ieguvumus no "Rail Baltica" projekta realizēšanas min ātrāku un ērtāku pārvietošanos un ceļošanu, iespēju attīstīties Latvijai un investīciju pieplūdumu, kā arī labākas sadarbības iespējas ar pārējām Baltijas valstīm un Eiropas Savienību (ES). Vēl kā pozitīvs arguments tiek minēts tas, ka palielināsies pasažieru un kravu pārvadājumi.

Kopumā 87% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka projektam uz Latvijas ekonomiku būs pozitīva ietekme. Respondenti visvairāk piekrīt tam, ka pēc projekta realizācijas palielināsies saikne ar ES - gan ceļošanas, gan ekonomikas ziņā. Iedzīvotāji, domājot par projekta pozitīvo ietekmi uz savu ikdienu norāda, ka pēc projekta realizācijas varēs brīvāk un vairāk ceļot, biežāk izmantos vilcienu un ar to būs iespējama ātrāka pārvietošanās.

Portāls "Delfi", atsaucoties uz ziņu aģentūru LETA, jau ziņoja, ka "Rail Baltica" projekts paredz jaunas 1435 milimetru jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs. Latvijai tas izmaksātu 1,27 miljardus eiro, bet visās trīs Baltijas valstīs kopā - 3,68 miljardus eiro. Eiropas Komisija varētu līdzfinansēt 85% no kopējām šī projekta izmaksām. 2015.gadā tiks iesniegts finansējuma pieprasījums Eiropas Komisijai, lai 2016.gadā varētu sākties darbi. Tālākā finansēšana paredzēta no nākamā finanšu perioda naudas - no 2020.gada.

Avots: http://www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.