Nozares jaunumi

Latvijas kravu autopārvadātājiem Norvēģijā būs obligāti jālieto elektroniskās reģistrācijas ierīces

Norvēģijā būs obligāti jālieto elektroniskās reģistrācijas ierīcesVisus Latvijas autopārvadātājus, kuri veic komercpārvadājumus Norvēģijā, skars izmaiņas transporta pārvadājumus regulējošajās tiesību normās, kas paredz, ka no 2015. gada 1. janvāra visiem komerciālajiem transporta līdzekļiem, kuru pilnā masa ir lielāka par 3,5 tonnām, pie vējstikla būs jābūt uzstādītai elektroniskajai reģistrācijas ierīcei (toll tag). Pretējā gadījumā tiks piemērots naudas sods – 8000 Norvēģijas kronu (aptuveni 950 eiro), liecina medijiem sniegtā informācija.

 Norvēģijā elektroniskās reģistrācijas ierīces izmanto, lai iekasētu maksu par valsts ceļu lietošanu. No 2015. gada 1. janvāra elektroniskās reģistrācijas ierīces būs obligātas visiem komerciālajiem transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa ir lielāka par 3,5 tonnām. Tas ļaus efektīvāk iekasēt maksu no Norvēģijas un ārzemju uzņēmumiem, kā arī neatkarīgiem kravas mašīnu vadītājiem.

Tas novedīs pie maksu iekasējošo uzņēmumu darbības un administratīvo uzdevumu samazināšanas, tādējādi atbrīvojot līdzekļus labu un drošu ceļu projektēšanai un būvniecībai. Jaunie noteikumi arī nodrošinās vienādus konkurences apstākļus Norvēģijas un ārzemju transporta nozarēs strādājošajiem.

Jaunā likuma ievērošanu stingri kontrolēs policija, muitas dienests un Norvēģijas Valsts ceļu administrācija. Pirmo reizi tiks uzlikts sods 8 000 Norvēģijas kronu (950 eiro) apmērā. Ja tas netiks samaksāts trīs nedēļu laikā, soda summa pieaugs līdz 12 000 Norvēģijas kronu (1400 eiro). Ja divu gadu laikā notiks atkārtots pārkāpums, sods palielināsies līdz 16 000 Norvēģijas kronu (1900 eiro).

Lai nebūtu jāmaksā sods, uzņēmumiem jāparaksta vienošanās ar maksas ceļa operatoru un jāuzstāda reģistrācijas ierīce pie vējstikla kabīnes iekšpusē. Gada beigās parakstīt vienošanos un saņemt reģistrācijas ierīci varēs arī tieši uz robežas.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.