Pasaulē garākā dzelzceļa līnija savieno Madridi ar Ķīnu

 Pasaulē garākā dzelzceļa līnija savieno Madridi ar ĶīnuĶīna otrdien laidusi ceļā 82 vagonu kravas vilcienu, kuram būs vajadzīga 21 diena, lai nobrauktu 10 tūkstošus kilometru un šķērsotu sešas citas valstis. Vilciens nogādās preces uz Spānijas galvaspilsētu Madridi, vēsta thelocal.es.

 Vilciens ar nosaukumu Yixinou izbraucis no Yiwu, kas atrodas 300km uz dienvidiem no Šanhajas, un šķērsos Kazahstānu, Krieviju, Baltkrieviju, Poliju, Vāciju un Franciju pirms ierašanās Spānijā decembrī.

Yiwu-Madride maršrutā neērtības gan rada sliežu ceļa platuma atšķirības dažādās valstīs.

Yiwu ir vairumtirdzniecības centrs, un Ķīnas varas iestādes vēlējās savienot to ar būtisko tirgu - Eiropu - arī pa dzelzceļu. Jaunā līnija mazinās atkarību no jūras un gaisa transporta.

Jaunais kravu maršruts ir iespējams, pateicoties Trans Eurasia Logistics, Vācijas un Krievijas dzelzceļa operatoru kopuzņēmumam.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.