Nozares jaunumi

FM: Par spīti sankcijām eksports uz Krieviju aug

Par spīti sankcijām eksports uz Krieviju augPar spīti sankcijām eksports uz Krieviju aug, liecina Finanšu ministrijas informācija. Šā gada septembrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi ir palielinājies par 14%.

 Preču eksports septembrī ir uzrādījis vislielāko mēneša pieaugumu pēdējo divu gadu laikā – 12,7%, savukārt importa apjoms palielinājies par 15,2% salīdzinājumā ar augustu. Kā vienu no faktoriem, kas izskaidro tik strauju pieaugumu, var minēt rūpniecībā saražotās produkcijas apjomu, kas pēc četru mēnešu krituma septembrī būtiski palielinājās.

Tomēr gada griezumā eksporta apjomā vērojams samazinājums par 0,3% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi.

Jau sesto mēnesi pēc kārtas samazinās minerālā kurināmā un naftas produktu eksports, kur kritums septembrī veidoja 14,7%. Eksporta samazinājums arī vērojams satiksmes līdzekļiem, par 4% salīdzinājumā ar pērno gadu, tomēr importa pieauguma temps arī ir negatīvs, kas norāda uz reeksporta apjomu kritumu šajā preču kategorijā.

Neskatoties uz to, ka lauksaimniecības preču un pārtikas eksports pieauga par 0,7%, šīs preču kategorijas struktūra nav viendabīga. Krievijas noteikto sankciju dēļ par vairāk nekā 20% samazinājās piena produktu, zivju un vēžveidīgo eksports. Tāpat ievērojami samazinājās arī graudaugu kultūras eksports, taču stipro alkoholisko dzērienu eksporta pieaugums par 32,6% kompensēja kritumu pārējās lauksaimniecības un pārtikas kategorijas precēs.

Papildus tam salīdzinājumā ar 2013. gada septembri nedaudz palielinājās koka, koka izstrādājumu un elektroierīču eksports. Neskatoties uz to, ka Latvijas preču eksportā kritums gada griezumā vērojams jau otro mēnesi pēc kārtas, šā gada deviņos mēnešos kopumā eksports audzis par 2% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu iepriekšējā gadā.

Zīmīgi, ka septembrī, salīdzinot ar situāciju pirms gada, par 13,4% pieaudzis eksports uz Krieviju, lai arī deviņos mēnešos kopumā tas ir krities par 2,7%. Kaut gan embargo preču eksports uz Krieviju ir apstājies, septembrī to spējušas kompensēt citas preces, it īpaši alkoholisko un bezalkoholisko dzērienu un ķīmiskās rūpniecības ražojumu eksports, kas pieauga par 46% un 22%.

Tomēr pēdējā laikā novērotais rubļa kursa straujais kritums var būtiski ietekmēt turpmākās eksporta iespējas uz Krieviju.

Importa apjomi septembrī gada griezumā pieauga par 2,5%. To galvenokārt ietekmēja elektroierīču un mehānisko ierīču imports, kurš bijis lielāks nekā pērn attiecīgi par 13,9% un 4,6%. Pieauga arī dzelzs un tērauda importa apjomi, ko visvairāk ietekmēja dzelzs un neleģētā tērauda velmējumu imports par 27,9%. Šī gada deviņu mēnešu kopējais importa apjoms bija par 1,1% mazāks nekā 2013. gadā attiecīgajā periodā.

Eiropas Komisijas publicētie konfidences rādītāji liecina, ka oktobrī ir uzlabojies Eiropas valstu uzņēmēju vērtējums par tuvākajām perspektīvām produkcijas noietam un eksporta pasūtījumu apjomiem, kas norāda uz iespējām palielināt Latvijas preču noietu Eiropas tirgū.

Avots: http://financenet.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv